امرست کاناپه شما را به یک تجربه جذاب تلویزیونی پر از حرکت تبدیل می‌کند

نویسنده:

۰۳:۲۵:۲۷

هیچگاه به سینمایی چند بعدی شهربازی با صندلی های در حال لرزه رفتهاید؟ امرست سعی دارد همین حس را در خانه بازسازی کند، و به این سادگی که به نظر میرسد نیست. بجای فروختن یک مبل جدید، این کمپانی در حال کار کردن بر روی پایهها بسیار کوچک که در زیر پایههای کاناپه خود می گذارید میباشد. این پایهها بند بند هستند و میتوانند به جلو/عقب،  بالا/پایین و از طرفی به طرف دیگر در زمان بسیار کوتاه حرکت کنند. 

در مرکز کاناپه یک پل هر موتور برقی را کنترل میکند تا آنها را باهم هماهنگ کند. یک کیت حرکتی کامل، هزینهای بین ۵۶۵ تا ۹۰۴ دلار در Kickstarter دارد.  موارد استفاده زیادی برای این وسیله وجود دارد، از قبیل  وصل کردن کاناپه خود به یک فیلم، بازیهای  ویدئویی و حتی یک هدست واقعیت مجازی. 

اما یک مشکل وجود دارد. امرست نمیتواند لرزهها را در زمان واقعی بازسازی کند. این کمپانی مجبور شد که لرزهها را برای یکسری فیلم کدگذاری کند تا اینکه بداند که چه وقتی، در هنگامی که آخرین فیلم Hunger Games را مشاهده میکنید، به لرزه در آید. خوبی قضیه این است که این وسیله به صورت خودکار تشخیص میدهد که در حال مشاهده چه فیلمی هستید و احتمالا از امواج صوتی برای این کار استفاده میکند. 

قابل ذکر است که امرست با هر چیزی که چهار پایه دارد کار میکند از قبیل یک صندلی یا تخت. شما همچنین میتوانید شدت لرزه را اگر در حال خواب افتادن هستید کنترل کنید. 

بعد از این  به واقعیت مجازی میرسیم. با وجود اینکه هدست واقعیت مجازی بسیار جذاب تر از زل زدن به تلویزیون است، کمپانی ها  در تلاش هستند که راههایی برای جذابتر کردن واقعیت مجازی با کنترل ها و دوربینها و تردمیلها بکنند. هماهنگ کردن امرست با هدست واقعیت مجازی منطقی به نظر میرسد. 

کمپانی انتظار دارد که تا دسامبر ۲۰۱۶ (آذر) این دستگاه را برای فروش به بازار بفرستد. امرست یک نمونه آزمایشی را در CES به نمایش در آورد اما محصول نهایی هنوز آماده نمیباشد.  ولی من بیصبرانه منتظر نگاه کردن تعقیب و گریز ماشینها بر روی کاناپه هستم. 
 

برگرفته از
تجربه جذاب تلویزیونی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه