مایکروسافت در مورد نسخه کامپیوتر Quantum Break توضیح می‌دهد

نویسنده:

۱۲:۰۷:۳۱

همه از چنین خبری خوشحال نیستند. حال Aaron Greenberg، یکی از کارمندان مایکروسافت، از این تصمیم دفاع کرده و علت آن را شرح داده است و همچنین تایید کرده که عناوین انحصاری کنسولی بیشتری در راه هستند.

گرینبرگ در پادکست آخر سایت Major Nelson گفت که منتشر شدن Quantum Break برای کامپیوتر به منزله دور شدن کنسول اکس‌باکس وان از دایره توجه مایکروسافت نیست.
او این گونه توضیح داد:«مردم باید بدانند: اکس‌باکس اولویتی بزرگ برای ما است. لطفاً اجازه ندهید که این حقیقت که ما بازی را در یک روز برای ویندوز 10 نیز منتشر می‌کنیم، دیدگاه شما در مورد اهمیت بازار کنسول و تعهد ما به کنسول‌ها را تغییر دهد.»

گرینبرگ در ادامه صحبت‌هایش گفت که مایکروسافت به عرضه انحصاری‌های جدید برای اکس‌باکس وان ادامه خواهد داد. انتشاری بازی چون Quantum Break برای کامپیوتر‌های شخصی در واقع تلاشی برای رشد اکوسیستم گیمینگ به حساب می‌آید.

گرینبرگ افزود:«از رئیس مایکروسافت گرفته تا تمامی کارمندان دیگر، اشتیاق و تعهد بی‌شماری نسبت به بازار کنسول وجود دارد و ما در حال دستیابی به موفقیتی بزرگ هستیم.» با توجه به اینکه فروش عناوین انحصاری ردموندی‌ها در تعطیلات سال 2015 و در کل خوب بوده است.
«بعضی اوقات ما به دنبال اصلاحات و نوآوری هستیم، بعضی اوقات در حال آزمایش و آزمون و خطا هستیم، بعضی اوقات نیز به دنبال ایجاد تغییرات در زمینه‌های مختلف هستیم. ما همیشه می‌خواهیم تا نظر مردم را بشنویم، ما همیشه به گوش هستیم. در حالی که ممکن است مردم همیشه 100 درصد با کارهایی که ما می‌کنیم موافق نباشند، ما مشتاق شنیدن نظرات آن‌ها هستیم.»
در جریان این پادکست، گرینبرگ همچنین اعلام کرد که Quantum Break در شبکه بازی استیم عرضه نخواهد شد.

زمانی که از او سوال شد آیا بازی در استیم عرضه می‌شود، او جواب داد که Quantum Break برای ویندوز 10 و در انحصار فروشگاه ویندوز(Windows Store) خواهد بود.
Fable Legends، عنوان دیگری از مایکروسافت که برای کامپیوتر‌های شخصی عرضه می‌شود نیز در شبکه استیم قرار نخواهد گرفت.

البته این موضوع تعجبی هم ندارد چرا که مایکروسافت بدون شک به فروشگاه متعلق به خودش اولویت بیشتری نسبت به رقیبش خواهد داد.

همچنین خبر دیگری در مورد Quantum Break حاکی از آن است که هر فردی نسخه دیجیتالی اکس‌باکس وان بازی را پیش‌خرید نماید، نسخه کامپیوتری بازی را به رایگان دریافت خواهد کرد. همچنین گیمرها قادر هستند تا فایل‌های ذخیره خودشان را بین کامپیوتر و اکس‌باکس وان به اشتراک بگذارند.
 

 
 

برگرفته از
Quantum Break
لینک کوتاه