یوبی‌سافت استودیو بازی‌سازی ناتی‌داگ را به دزدی متهم می‌کند

نویسنده:

۱۰:۲۶:۲۶

شرکت بزرگ یوبی‌سافت متوجه حضور یکی از تصاویر هنری و طرح‌های مفهومی بازی Assassin’s Creed: Black Flag در تریلر داستانی نسخه چهارم سری آنچارتد شده است. Azaizia Aymar، رئیس بخش هنری سری اساسینز کرید، با تمسخر در صفحه شخصی توییتر خود نوشت:«الان تازه متوجه شدم که چرا در اسم بازی از کلمه Thief(دزد) استفاده شده است.» پس از مدتی این توییت توسط اکانت رسمی بازی اساسینز کرید نیز ارسال و به اشتراک گذاشته شد.

اشرف اسماعیل، کارگردان نسخه Black Flag، نیز به این حواشی دامن زد و در خطاب به استودیو ناتی‌داگ در توییتر خود گفت:«هوم، خیلی ممنون بابت ادای احترام و قدردانی…؟»

اما این اعتراضات و توییت‌های تمسخرآمیز باز هم به اتمام نرسید. الکس هاتچینسون، مدیر شعبه مونتریال یوبی‌سافت، این بار دست روی جوناتان کوپر، یکی از کارمندان سابق یوبی‌سافت که حال در ناتی‌داگ کار می‌کند، گذاشت و با اشاره به او در توییت خود نوشت:«استفاده از طرح مفهومی خودت، کار دو برابر به حساب می‌آید؟»

همانطور که در تصویر انتهای خبر می‌توانید مشاهده کنید، تصویر استفاده در قسمتی از تریلر آنچارتد 4، به درستی مشابه طرح مفهومی بازی Black Flag است. تنها تفاوت بارز میان این دو تصویر، مرد ایستاده در کنار قایق در تصویر اصلی است که در تریلر آنچارتد حضور ندارد.

تنها کمی پس از فراگیر شدن این قضیه در سراسر اینترنت، سونی اعلامیه‌ای در این باب منتشر کرد و مدعی شد که اشتباه بزرگی مرتکب شده و با حذف این تصویر از تریلر، نسخه دیگری از آن را منتشر کرده است.

یکی از نمایندگان سونی گفت:«اشتیاق و علاقه زیاد ما برای انتشار تریلر باعث شد که اشتباه بزرگی مرتکب شویم و نتوانستیم کامل و با دقت این تصویر هنری که متعلق به عنوانی دیگر است را بررسی کرده و متوجه این موضوع بشویم. همین الان نیز تریلر را بروزرسانی و ویرایش کردیم. همه ما ارزش زیادی برای کارهای هنری قائل هستیم و مسئولیت کامل اتفاق پیش آمده را بر عهده می‌گیریم. ما صمیمانه از تمامی کارمندان و اعضای یوبی‌سافت، تیم ساخت سری اساسینز کرید، هنرمند این طرح و طرفداران خودمان پوزش می‌طلبیم.»

 

 

برگرفته از
Uncharted 4: A Thief’s End
لینک کوتاه