لذت یک صدای ناب

نویسنده:

۱۲:۵۸:۵۱

جیمز بای*

اولین بار که صدایش را شندیم با آهنگ بسیار تحسین شده‌اش بود. لت ایت گو*. بگذار برود یا رهایش کن تا برود. آهنگی که به جمع 40  آهنگ برتر انگلیس و صد آهنگ برتر آمریکا رسید و خیلی‌ها را مفتون خودش کرد. صدای جیمز بای تا حدود زیادی به جیمز بلانت هم شباهت دارد ولی نه آنقدر که شائبه تقلید به میان بیاید.

این موسیقی‌دان جوان بیست و پنج ساله، از همان کودکی‌هایش در هرتفورد شایر نواختن گیتار را آغاز کرد اما تا سال 2013 آهنگی بیرون نداد. صبر او برای انتشار نخستین آهنگش بیش از حد انتظار طول کشید اما به اثری ختم شد که برای این خواننده گیتار نواز جوان سرآغاز موفقیت‌ها بود. انتشار ویدئویی از او در یوتیوب که در یکی از جمع‌های هنری آوازی خوانده بود باعث شد تا توجه کمپانی‌های موسیقی به او جلب شود و در نتیجه نخستین اثر او با نام تیرگی صبح، منتشر شد. این سرآغاز موفقیت او بود که با آهنگ بسیار موفق دیگری به اوج رسید.

لت ایت گو در دوازدهم مارس 2014 منتشر شد و به یکی از 10 آهنگ برتر آی تونز تبدیل شد. این یعنی دسترسی میلیون‌ها کاربر از سرتاسر دنیا به موسیقی این جوانک آرام. او کمی بعد نخستین آلبومش را با عنوان آشوب و آرامش* منتشر کرد. آلبومی که به آلبوم شماره یکی در بریتیش چارت دست یافت و آهنگ بسیار موفق دیگری از او را به دنیا معرفی نمود. هولد بک ریور یا رود را  نگه‌دار (اشک هایت را نگه دار)*  به آهنگ شماره دو چارت آهنگ برتر انگلیس تبدیل شد و این نوازنده / خواننده جوان را به شهرتی بیشتر رساند.

جیمز بای خواننده خوش صدا و موفقی است. اگر تا به امروز کاری از کارهای او را گوش نکرده‌اید می‌توانید کارهایش را دانلود کنید.

* james Bay
* let it go
*hold back the river
* chaos and the clam

برگرفته از
موسیقی‌باز
لینک کوتاه

دیدگاه