ورزشکاران کره‌جنوبی با لباس ضد پشه در المپیک

نویسنده:

۱۲:۳۶:۴۹

کمیته المپیک کره‌جنوبی چهارشنبه گذشته از لباس کاروان این تیم در المپیک برزیل رونمایی کرد. این لباس آستین بلند و شامل شلوار است و به گفته مسئولان کره‌ای با موادی شیمیایی پوشانده شده که پشه‌‌ها را دور نگه می‌دارد.


ورزشکاران المپیکی کره این لباس‌‌ها در هنگام جشن افتتاحیه، تمرین‌ها و هنگام حضورشان در دهکده المپیک می‌پوشند. مسئولان کره‌ای همچنین گفتند که به دلیل قوانین سفت و سخت کمیته بین‌المللی المپیک نتوانسته‌اند لباس ورزشکارانشان در حین مسابقات را تغییر دهند.


گروهی از دولتمردان و مسئولان کمیته المپیک کره اوایل ماه مارس به ریودوژانیرو سفر کردند و از ورزشگاهها، بیمارستان‌های این شهر بازدید کردند.

مسئولان کمیته ملی المپیک کره‌جنوبی می‌گویند که به زودی دفترچه راهنمایی در اختیار ورزشکاران و سایر کسانی که برای المپیک به برزیل مسافرت می‌کنند، قرار می‌دهند که در آن راه‌های حفاظت از زیکا نوشته شده است. المپیک ۲۰۱۶ تابستان آینده در شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار می‌شود.


زیکا یک بیماری ویروسی است که نام خود را از جنگل زیکا در اوگاندا گرفته، جایی که این ویروس نخستین‌بار در سال ۱۹۴۷ شناسایی شد. موارد ابتلا ابتدا در ماه مه ۲۰۱۵ در برزیل گزارش شد و این کشور بیش از دیگر کشورهای منطقه به این ویروس آلوده شده است.


ویروس زیکا را پشه نوع ایدیس اجپتی (aedes aegypti) منتقل می‌کند. این پشه در همه کشورهای قاره آمریکا بجز کانادا و شیلی یافت می‌‌شود. زیکا واکسن و درمان ندارد.

برگرفته از
لباس ضد پشه
لینک کوتاه

دیدگاه