۵ راه طبیعی برای از بین بردن جرم گوش

نویسنده:

۱۲:۴۹:۲۸

جرم گوش توسط غدد گوش برای محافظت از قسمت داخلی و ظریف‌تر گوش تولید می‌شود. با این حال تجمع این ماده چسبنده در گوش باعث بروز مشکلاتی از قبیل سوزش، خارش و مسلماً انسداد گوش می‌شود. در نهایت این احساس به شما دست می‌دهد که انگار برای مدت طولانی بر روی گوش خود هدفون گذاشته‌اید. بنابراین به جای استفاده از راه‌های خطرناک مانند گوش پاک‌کن، این راه‌های طبیعی را برای پاک کردن جرم گوش خود امتحان کنید.

۵ راه طبیعی برای از بین بردن جرم گوش:

۱- محلول آب نمک
نصف فنجان آب گرم را با یک قاشق چای‌خوری نمک ترکیب کنید. سر خود را به سمت بالا خم کنید و مقداری از این محلول را با استفاده از یک تکه پنبه داخل گوش خود بریزید. در همان وضعیت بمانید تا جرم‌ گوش خیس شود. سپس به حالت اول برگردید تا تمام جرم‌ها از گوشتان بیرون بیاید.

۲- ترکیب آب اکسیژنه و آب
مقدار مساوی از آب و آب اکسیژنه را مخلوط کرده، سر خود را به یک طرف خم کرده و با استفاده از یک قطره چکان این محلول را در گوش خود بریزید. سپس با استفاده از یک پارچه تمیز جرم‌ها را بیرون بیاورید. سعی کنید برای در آوردن جرم‌ها، پارچه یا انگشت خود را تا عمق زیادی داخل گوش خود فرو نبرید.

۳- الکل و سرکه
مقدار مساوی از سرکه سفید را با الکل مخلوط کرده و چند قطره از آن را در گوش خود بریزید. این محلول به سرعت جرم گوش شما را پاک خواهد کرد.

۴- روغن نارگیل
روغن نارگیل یک راه بسیار موثر برای تمیز کردن گوش است. این روغن به دلیل داشتن اسید‌های چرب، خاصیت ضد عفونی کننده بسیار عالی دارد که مانع از عفونت باکتریایی می‌شود. استفاده از روغن نارگیل همراه با آب گرم یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای پاک کردن گوش و از بین بردن جرم گوش است.

۵- آب گرم
اگر سایر روش‌ها مؤثر نبود، آب گرم به شما کمک خواهد. آب تمیز و گرم به راحتی در دسترس است. از این رو برای تمیز کردن جرم‌ گوش، هر زمانی که بخواهید می‌توانید چند قطره از آن را در گوش خود بریزید.

 

برگرفته از
جرم گوش
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “۵ راه طبیعی برای از بین بردن جرم گوش”
  1. سلام. اول از همه بگم کانالتون عالیه اما من از معلمم شنیدم که میگه نباید گوشمون رو با هر وسیله هم که باشد پاک کنیم زیرا در گوش موادی وجود دارد که بد بو است و باعث می شود که چیزی داخل گوشمان شود و اما اگه این مواد رو از بین ببریم تو گشمون هر حشره ای میره من این اطلاعات رو اول از معلم و بعد از اینترنت پیدا کردم که زنی با پاک کردن گوشش عنکبوت تو مغزش لانه ساخت و اورا عملیات کردن و او خوب شد بازم ممنون برای کانال خوبتون