سایت آمازون حساب‌های کاربری شماری از مقام‌های رسمی ایران را تعلیق کرد

نویسنده:

۱۱:۵۹:۵۹

به گزارش سایت بیزنیس اینسایدر، خریداران ایرانی این اقلام کسانی بوده‌اند که بنا بر تحریم‌های آمریکا علیه ایران از انجام هرگونه فعالیت اقتصادی منع شده بودند.


بر اساس گزارش این شرکت تعدادی از حساب‌های متعلق به سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف که برای خرید کالا از آمازون مورد استفاده بوده‌اند تعلیق شده‌اند. ارزش کالاهای خریداری شده از این طریق از ژانویه سال 2013 تا مارس سال 2016 بالغ بر 110 هزار دلار بوده است.


سفارتخانه‌های یاد شده در ژاپن، آلمان، فرانسه، اسپانیا، اتریش و چین واقع بوده‌اند. اقلام خریداری شده از این طریق هم عبارت بوده‌اند از کتاب، موسیقی و دیگر اقلام چندرسانه‌ای، پوشاک، لوازم منزل و آشپزخانه، اقلام مربوط به بهداشت و زیبایی، لوازم اداری، لوازم برقی خانگی و لوازم خودرو.


در گزارش یاد شده ادعا شده که محاسبه دقیق سود حاصل از فروش این اقلام فعلا ممکن نیست و قرار نیست فروش اقلام گوناگون از طریق حساب‌های یاد شده در آینده ادامه یابد. علت این کار تحریم‌های اقتصادی امریکا اعلام شده که فروش اقلام مختلف را به ایرانیان ممنوع می‌کند.


همچنین افشاگری شرکت آمازون بر اساس قانون کاهش تهدیدات حقوق بشری ایران و سوریه انجام گرفته که بر اساس آن تبادلات اقتصادی شرکت‌های آمریکایی با ایران ممنوع است.

برگرفته از
آمازون
لینک کوتاه

دیدگاه