رونمایی از مدل ۲۰۱۷ پژو ۳۰۰۸

نویسنده:

۰۷:۳۱:۴۶

مدل جدید پژو ۳۰۰۸ در مقایسه با مدل قبلی یک تفاوت مهم دارد. این اتومبیل حالا کراس‌اوری است که در دسته C قرار می‌گیرد. مدل ۲۰۱۷ پژو ۳۰۰۸ از پلت‌فرم EMP2 شرکت پژو بهره می‌برد که علی‌رغم افزایش ۸ سانتی‌متری در طول، نسبت به مدل قبلی ۱۰۰ کیلوگرم سبک‌تر است. عرض و ارتفاع این اتومبیل همانند مدل قبلی است؛ اما فاصله کف اتومبیل از سطح زمین حالا به ۲۲ سانتی‌متر رسیده تا انتظارات شما از یک شاسی‌بلند پیشرفته را برآورده کند.

سبک این کراس‌اور قبلاً در اکتبر سال ۲۰۱۴ در نمایشگاه پاریس با اتومبیل کانسپت کوآرتز مورد بررسی قرار گرفته است. در سبک این اتومبیل شاهد لبه‌های تیز هستیم که بسیار بهتر از نسل اول به نظر می‌رسد. ظاهر این اتومبیل برجسته‌تر و عضلانی‌تر شده است. این کراس‌اور حالا به رقابت با کیا اسپورتیچ، هیوندای توسان، نیسان قشقایی، فولکس‌واگن تیگوآن، رنو کجار و غیره می‌پردازد.

به لطف طول بیشتر، فاصله بین دو محور با افزایش ۶۲ میلی‌متری به ۲۶۷۵ میلی‌متر رسیده که باعث می‌شود فضای مختص پاها در عقب افزایش یابد. همچنین بازوی صندلی‌های جلو و عقب به ترتیب ۱۷ و ۴ میلی‌متر افزایش یافته است. علاوه بر این، ظرفیت صندوق عقب این کراس‌اور تقریباً ۹۰ لیتر افزایش یافته است.

در داخل کابین شاهد بخش ابزار کاملاً دیجیتالی و سفارشی ۱۲.۳ اینچی هستیم که در قسمت بالا قرار گرفته و دارای ۵ حالت مختلف برای کاربران است. از آنجا که فرمان کمی پایین‌تر آمده، بخش ابزار واضح‌تر دیده می‌شود. سیستم اینفوتیمنت این اتومبیل از یک صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی به سبک تبلت بهره می‌برد.

شرکت پژو برای نخستین بار از یک سیستم صوتی مجهز به ۱۰ بلندگو، بلندگوی بم و یک تقویت کننده ۱۲ کانالی در این کراس‌اور استفاده خواهد کرد.
خریداران این اتومبیل می‌توانند موتور دلخواه خود را از میان گزینه‌های متنوع موتورهای دیزلی و بنزینی ۳ و ۴ سیلندری که ارائه می‌شود، انتخاب کنند:

  • موتور ۱.۲ لیتری  PureTech 130 S&S با جعبه‌دنده دستی ۶ سرعتی در حالت استاندارد
  • موتور ۱.۲ لیتری  PureTech 130 S&S با جعبه دنده اتوماتیک ۶ سرعتی
  • موتور ۱.۶ لیتری THP 165 S&S با جعبه دنده اتوماتیک ۶ سرعتی
  • موتور ۱.۶ لیتری BlueHDi 100 S&S BVM5
  • موتور ۱.۶ لیتری BlueHDi 120 S&S با جعبه دنده دستی ۶ سرعتی در حالت استاندارد
  • موتور ۱.۶ لیتری BlueHDi 120 S&S با جعبه دنده اتوماتیک ۶ سرعتی
  • موتور ۲.۰ لیتری BlueHDi 150 S&S با جعبه دنده دستی ۶ سرعتی
  • موتور ۲.۰ لیتری BlueHDi 180 S&S  با جعبه دنده اتوماتیک ۶ سرعتی

این اتومبیل که قرار است در فرانسه و در کارخانه سوژوی پژو تولید شود، قرار است اوایل ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ در نمایشگاه پاریس رونمایی و مدتی بعد در همان ماه در سراسر جهان عرضه شود.

 

 

برگرفته از
Peugeot 3008
لینک کوتاه

دیدگاه