پلت فرم درون خودرویی مبتنی بر اندروید Google و Audi در طی هفته آتی

نویسنده:

۰۸:۴۳:۵۸


بر طبق گزارش ارائه شده از سوی وال استریت ژورنال، اندروید مسئول کنترل سیستم‌های سرگرمی درون خودروهایی از Audi خواهد بود که در CES 2014 قرار است معرفی شوند. به جای استفاده از سیستم عامل گوشی‌های هوشمندتان، کنترلر اندروید بر روی سخت افزار خودروها تعبیه شده و آن را در اختیار هر کس، و حتی کاربران iOS و Windows Phone، قرار خواهد داد: حرکتی هوشمندانه از سوی Google!
از آنجاییکه بحث سخت افزاری نیز به اندازه نرم افزار در این بخش اهمیت دارد، پای Nvidia نیز به این بحث، باز می‌شود. این کار تجربه بصری کار با گوشی، سرگرمی‌ها و برقراری ارتباط را ساده تر می‌سازد. و با اعلام Audi مبنی بر پشتیبانی برخی از خودروهای این شرکت از شبکه‌های LTE ، سطح امکانات ارتباطی هم باید به اندازه گوشی‌های تلفن همراه خوب و یا حتی از آن‌ها بهتر باشد.
اما با آنکه این خبر هنوز در حد شایعه است، چندی است که خبرهای دیگری از ظهور خودروهای هوشمند هم به گوش می‌رسد.  با تعبیه iOS توسط اپل در تعدادی از خودروها، حرکت Google برای دور نماندن از رقابت منطقی به نظر می‌آید.  علاوه بر این پیش تر، شرکت‌های کره ای هیوندا و کیا هم خبر از برنامه شان برای ارائه سیستم‌های کنترل درون خودرویی مبتنی بر اندروید، تا پایان سال 2013 داده بودند. بهتر است تا هفته آینده و بازگشایی CES منتظر بمانیم و ببنیم کدامیک از این خبر‌ها به واقعیت بدل خواهد شد.

برگرفته از
صنعت خودرو
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه