مسولان لطفا باب اسفنجی را بازداشت کنند!

نویسنده:

۰۴:۲۱:۵۰

1. البته اگر صحت داشته باشد هم جای تعجب نیست ولی اگر صحت نداشته باشد هم جای تعجب نیست. کلا جای تعجب نیست. شنیده شده که امام جمعه محترم مکه فرموده‌اند : اگر کسی روزه نباشد و به دروغ گفته باشد روزه است، روزه وی باطل است! دیدیم جمله‌اش به درد  سایت ما می‌خورد استفاده کردیم.

مثلا :
اگر کسی آیفون نداشته باشد و به دروغ  بگوید آیفون دارد ، اف بی آی آیفونش را هک می‌کند!
اگر کسی جی فایو ال جی نخریده باشد ولی در رجیستری بعد از آن ثبت نام کند ، یک عدد وی آر سوخته نصیبش می شود!
اگر کسی سامسونگ نداشته باشد ولی به دروغ ادعا کند سامسونگ دارد، یا لین چیان به خوابش می‌آید یا جومونگ!  
اگر نوکیا نداشته باشید ولی ادعا کنید نوکیا دارید و ادعایتان به دروغ باشد از سفارت فنلاند می‌ایند سراغتان، می‌خوابانند توی گوشتان و بعد هم برمی گردند سراغ زندگی شان!
اگر هواوی نداشته باشید و به دروغ ادعا کنید هواوی دارید ، انسان بدبختی هستید! مرد حسابی ! هواوی دیگه چیه که آدم به خاطرش دروغ بگه؟ نوش دویست تومن دست دومش صد تومن! سر صد تومن روزه مردم را باطل می کنی؟

2. سوشا مکانی را به خاطر پوشیدن شلوار باب اسفنجی شش ماه از فوتبال محروم کردند! خود باب اسفنجی اما به صورت آزادانه دارد راست راست می‌گردد و به فریب دادن جوان‌های پاک و بی‌گناه و افتاب مهتاب ندیده‌ای مثل سوشا ادامه می‌دهد. از مسولان تقاضای رسیدگی داریم.

3. جام ملت های اروپا دارد شروع می‌شود و به زودی تیم‌ها می‌زنند پک و پوز همدیگر را پایین می‌آورند. اطلاع دادم که اگر کسی پایه کری خواندن هست بنده در خدمتم. انگلیس و اسپانیا تیم‌های سنتی بنده هستند، ولزی‌ها هم دیشب پریشب التماس دعای خیر داشتند. بالاخره دعای سید در ماه رمضان از آن دعاهای نافی است. اگر تیم‌های دیگر هم دنبال کسی می‌گردند برای تیمشان دعا کند مبلغ را کارت به کارت کنند در خدمتیم!

4. ربنای شجریان حق منه، عشق منه، سهم منه! پخش هم نکردند نکردند. بنده در موبایل خودم، در پی سی خودم، در ام پی تری پلیر خودم ربنا را دارم. می‌خواهی پخش کن! می‌خواهی پخش نکن! بنده که اصلش را دارم. حالا شما پخش نکن! این خاطره‌ای نیست که شما بتوانی آن را از مردم دریغ کنی یا بدزدی! مردم خاطره‌های خودشان را محفوظ نگه می‌دارند.

5. یک ساعتی تا افطار مانده. تشنگی و گرسنگی‌اش اصلا مهم نیست. همین یک ساعت آخر است که آدم را یکجوری می‌کند. یکطوری که دوست داری برگردی از صبح تا غروبت را مرو کنی. چقدر وقت تلف کردی. چقدر روزه‌ات را درست نگه داشتی. چقدر کاری کردی که همه این تشنگی‌ها و گرسنگی‌ها با ارزش باقی بماند. کاری نکرده باشی کسی از تو ناراحت شود. روزه ات را بر اثر یک اشتباه نپرانده باشی.

در مورد زندگی باید همین باشیم. شاید ماه رمضان فرتی است برای فکر کردن به این چیزها. به این که کجا هستی و کجا باشی و کجا بودی و کجا نباید می بودی. اینکه چه کردی و چه نباید و اینکه چه خواستی و چه نباید می خواستی. زندگی همین است. فرصتی برای اصلاح. برای مرور همه آنچه در زندگی ات انجام دادی. فکر کردن به اشتباهات. فکر کردن به کارهای غلط. بازخوانی مسیرهای دوگانه. دوراهی‌هایی که اشتباه انتخاب کردی.

6. بند بالا همان دعای مجیر است. وقتی محسن نامجو دعای مجیر را آنطوری خواند و چند باری گوش کردم، رفتن سراغ اصل جنس. خود دعای مجیر با صدای آقای انصاریان.من اصلا شیوه منبری آقای انصاریان را دوست ندارم. دمش یکطوری است که در من اصلا نمی‌گیرد اما دعایش را خیلی قشنگ خوانده. خیلی قشنگ. داشتم دعای مجیر گوش می‌کردم و داشتم ترجمه‌ها را می‌خواندم. بخوانید اگر نخوانده‌اید. بخوانید حتی اگر این چیزها جزو خواندنی های شما نیست. یک امتحان بکنید. جای دوری نمی رود. رمضان ماه همین امتحان هاست.

 

برگرفته از
خودمونی
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “مسولان لطفا باب اسفنجی را بازداشت کنند!”
  1. با اصل مطلبتون موافقم…فقط محض اطلاع سوشا مکانی رو گمونم بخاطر طرح تیشرتش محروم کردن تو گوگل سرچ کنید "تیشرت سوشا مکانی".