رونمایی مجدد از لامبورگینی سنتناریو در لس‌آنجلس

نویسنده:

۱۱:۰۰:۲۸

احتمالاً تمام لامبورگینی سنتناریوهای (Centenario) در حال تولید تاکنون به فروش رسیده‌اند؛ اما این اتومبیل فوق سریع هنوز می‌تواند جمعیتی را دور خود جمع کند که به تحسینش می‌پردازند. این نسخه محدود از این اتومبیل که به منظور بزرگداشت صدمین سالروز تولد مؤسس شرکت لامبورگینی، فروچیو لامبورگینی، ساخته شده است، در ماه مارس در نمایشگاه اتومبیل ژنو سال ۲۰۱۶ رونمایی شد.

از آنجا که بازار آمریکا بزرگ‌ترین بازار شرکت لامبورگینی محسوب می‌شود، این شرکت مراسم دیگری برای رونمایی از این اتومبیل در آمریکا برگزار کرد. این مراسم خصوصی در موزه اتومبیل پترسن در لس‌آنجلس و برای گروه کوچکی از مشتریان بسیار مهم و خبرنگاران برگزار شد.

با توجه به این که این اتومبیل به افتخار مؤسس شرکت لامبورگینی ساخته شده است، سنتناریو باید بسیار خاص می‌بود. بدنه این اتومبیل کاملاً از جنس فیبر کربن ساخته شده و سبکی بسیار متهاجم‌تر از مدل تولیدی لامبورگینی دارد. آیرودینامیک نیز در این اتومبیل بسیار مورد توجه قرار گرفته و به همین دلیل یک اسپویلر قابل تغییر در عقب، میله‌هایی در شکاف جلو و وردی‌های هوا در کنار اتومبیل به کار گرفته شده است. این جزئیات نه تنها لامبورگینی‌های دهه ۷۰ را به خاطر می‌آورد؛ بلکه طبق گفته این شرکت، باعث افزایش فشار به زمین می‌شود.

موتور سنتناریو قدرتمندترین موتور در تاریخ اتومبیل‌های تولیدی لامبورگینی است. این اتومبیل از یک موتور ۶.۵ لیتری V12 که بر اساس موتور اونتادور فعلی ساخته شده، بهره می‌برد. با این حال، این موتور ۷۷۰ اسب بخار توان دارد. این توان باعث می‌شود این اتومبیل در عرض ۲.۷ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل در ساعت برسد. حداکثر سرعت این اتومبیل ۲۱۷ مایل در ساعت عنوان شده است. قدرت به هر چهار چرخ انتقال داده می‌شود و یک جعبه دنده دو کلاچی ۷ سرعتی مورد استفاده قرار گرفته است.

در داخل کابین از صندلی‌های اسپرت از جنس فیبر کربن سبک‌وزن و یک سیستم اینفوتینمنت با یک صفحه‌نمایش لمسی ۱۰.۱ اینچی استفاده شده است. علاوه بر این، شرکت لامبورگینی اظهار داشته مشتریان می‌توانند اتومبیل‌های خود را سفارشی سازی کنند. در نتیجه احتمالاً هیچ دو اتومبیل سنتناریویی شبیه یکدیگر نخواهند بود.

جالب است بدانید تنها ۲۰ دستگاه کوپه و ۲۰ دستگاه کروکی از اتومبیل سنتناریو ساخته خواهد شد که همه آن‌ها از همین الآن به فروش رفته‌اند. این اتومبیل چند ماه قبل از رونمایی به گروه کوچکی از مشتریان وفادار فروخته شده است. هر یک از خریداران این اتومبیل‌ها مبلغی معادل ۱.۸ میلیون دلار برای تصاحب یک سنتناریو پرداخت کرده است.

 

 

برگرفته از
لامبورگینی سنتناریو
لینک کوتاه

دیدگاه