شنای تسلا اِس در روسیه

نویسنده:

۰۳:۱۸:۴۸

قبل از هر چیزی باید بگوییم این کار اصلا عاقلانه نیست و ممکن است به اتومبیل شما آسیب برساند. همچنین بهتر است بدانید هر بار که اتومبیل خود را در آبی که بیشتر از ۴ الی ۵ اینچ عمق دارد، حرکت می‌دهید، به ویژه اگر آب جریان داشته باشد و شما ندانید چرا سطح آب در حال افزایش است، احتمال در معرض خطر قرار دادن خود و اتومبیلتان را افزایش می‌دهید.

حالا که نکات ایمنی را یادآوری کردیم، بهتر است به سراغ خبرمان برویم که راننده اتومبیل تسلا مدل اس با موفقیت اتومبیل خود را در تونلی پر از آب در روسیه به بیرون هدایت می‌کند. این خبر در وب سایت الکترک منتشر شده است. طبق گزارش این سایت، برخی افراد در مورد الکتریسیته و آب حساس هستند و نمی‌دانند اتومبیل‌های الکتریکی چگونه می‌توانند در حضور آب کار کنند. همان طور که می‌دانید آب و الکتریسیته رابطه خوبی با هم ندارند. به همین دلیل نزدیک وان حمام، پریز برق نمی‌گذارند؛ اما در مورد اتومبیل‌ها این موضوع کمی متفاوت است.

موتور الکتریکی و باتری مهر و موم شده تسلا مدل اس در واقع کمتر از موتورهای احتراق داخلی در حضور آب در معرض خطر قرار دارند. لوله‌های عمودی که اتومبیل‌های جیپ و لندروور در یک طرف وسیله نقلیه کنار شیشه جلو قرار دارند، هواکش نام دارند و همان کار هواکش‌های دریایی را انجام می‌دهند. با یک هواکش موتور، شاسی‌بلندهای خشن می‌توانند بدون این که موتورشان به دلیل عدم وجود اکسیژن خفه شود، از داخل آب عبور کنند.

 

 

موتورهای احتراق داخلی نیز همانند انسان‌ها به مجاری هوا نیاز دارند؛ اما اتومبیل‌های الکتریکی به این مجاری هوا نیاز ندارند و به همین دلیل در این ویدئو مشاهده می‌کنید که راننده تسلا به حرکت خود ادامه می‌دهد؛ اما اتومبیل‌های دیگر ایستاده‌اند. در آخر زمانی که راننده تسلا از آب داخل تونل بیرون می‌آید، همانند سگی که حمام کرده باشد، به سمت راست و چپ حرکت می‌کند تا آب اتومبیل را بتکاند.

با این حال جالب است بدانید اگر در اثر این حرکت راننده، آسیبی به اتومبیل رسیده باشد، گارانتی شرکت تسلا این آسیب را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

 

برگرفته از
لینک کوتاه