آیا سونی و پاناسونیک به خاطر 4K از OLED دست خواهند کشید؟

نویسنده:

۰۹:۴۹:۱۰

 

اما از آنجاییکه منبع این شایعات ، سایت نه چندان معتبر DigiTimes است، با اطمینان بالایی نمی توان به آن‌ها اتکا کرد. ولی با توجه به آنکه هیچگاه اثری از شرکت مشترک سونی و پاناسونیک که قرار بود بر روی صفحه نمایش‌های OLED متمرکز شود، دیده نشد و از طرفی صفحه نمایش‌های 4K این دو شرکت در حال حاضر در بازار به فروش می‌رسند، این خبر چندان هم بیراه به نظر نمی آید.  هم سونی و هم پاناسونیک در نمایشگاه CES سال گذشته از تلویزیون‌های 4K و OLED رونمایی کردند اما این تنها تلویزیون‌های 4K بود که به مرحله فروش رسید و هیچگاه اثری از تلویزیون‌های OLED آن‌ها در هیچ بازاری، دیده نشد.
سونی با معرفی Sony XEL-1، با اندازه 11 اینچی و بهای 1300 دلاری ، به یکی از نخستین شرکت هایی تبدیل شد که این صفحه نمایش‌ها را تولید می‌کردند. اما همانطور که حدس زدید، قیمت این محصول مشکل اصلی آن بود. با اینکه هنوز هم صفحه نمایش‌های OLED چندان ارزان نشده اند ؛ تنها با 5400 دلار می‌توانید یک تلویزیون 4K ساخت سونی تهیه کنید. اما یک OLED، و برای مثال تلویزیون خمیده 55 اینچی OLED ساخت LG ، در حال حاضر قیمتی حدود 8000 دلار داشته و به نظر هم نمی رسد هیچگاه این قیمت کاهش پیدا کند.
با حرکت دوشادوش LG و سامسونگ در نوآوری در بازار تلویزیون‌های OLED و عرضه تلویزیون‌های خمیده غول‌های کره ای، این بازی وارد مرحله جدیدی شده و اینکه سونی و پاناسونیک نیز بخواهند در زمینی به نبرد بپردازند که علاوه بر رقبای کمتر؛ چیزی برای عرضه داشته باشند، منطقی به نظر می‌رسد.
DigiTimes در ادامه می‌افزاید: پس از ماه‌ها تلاش برای توسعه تلویزیون‌های OLED به امید ساخت و بهبود پنل‌های تلویزیونی OLED، دو غول ژاپنی به دنبال حل تنگناها و مشکلات مختلف این فناوری هستند که سبب کاهش شدید قیمت محصول نهایی شده و بتواند برای آن‌ها به امتیازی کلیدی در فروش بیشتر بدل شود.
برای تأیید یا تکذیب این شایعات، هفته آینده در CES باید به دقت به غرفه‌های سونی و پاناسونیک چشم بدوزیم و ببینیم آیا اثری از تلویزیون‌های OLED در آن‌ها خواهیم دید یا خیر. منتظر خبرهای بعدی باشید.

برگرفته از
OLED
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه