جیلبریک iOS 7 : حل مشکلات نرم افزاری Jailbreak با نصب مجدد Mobile Substrate

نویسنده:

۱۲:۱۱:۲۰

پس از jailbreak کردن موفق ابزارهای مبتنی بر iOS 7، ممکن است شما هم با مشکل کار نکردن قابلیت‌های افزوده شده به دستگاه تان، مواجه شده باشید. هیچ گزینه‌ای در منوی تنظیمات نرم افزارها اضافه نشده و حتی اگر این اتفاق افتاده باشد هم، چیزی کار نمی کند. به نظر می‌رسد دستگاه Jailbreak نشده و تنها اتفاقی که روی داده است، اضافه شدن آیکون Cydia به آن است. اینجا روشی آسان برای حل این مشکل در اختیار شما می‌گذاریم.
آن هایی که با مشکل Jailbreak کردن ابزارهای مبتنی بر iOS شان روبرو شده اند، می‌توانند با دنبال کردن راهنمای گام به گام ما و نصب مجدد Mobile Substrate این مشکل را حل کنند. باید یادآوری کنیم این راه حل تنها در مورد ابزارهایی کار می‌کند که از تراشه 64 بیتی A7 در ساخت آن‌ها استفاده نشده است.  این به معنای آن است که اگر صاحب  iPhone 5S ، iPad Air و Retina iPad mini باشید، امکان استفاده از این دستورالعمل‌ها را نداشته و باید در جستجوی راه حل دیگری باشید.

گام یک: Cydia  را باز کرده و لبه Search بروید.
گام دوم:  در کادر متنی جستجو کلمه Substrate را درج کنید.
گام سوم: نتایج اول و دوم جستجو باید Mobile Substrate و Substrate Safe Mode باشند.
گام چهارم: به بخش Mobile Substrate رفته و مسیر Modify> Reinstall را دنبال کنید. در این بخش گزینه Continue Queuing را بفشارید.
گام پنجم: به نتایج جستجو بازگشته و گزینه Substrate Safe Mode را انتخاب کنید.
گام ششم: بر روی گزینه Confirm در بخش modify> Reinstall کلیک کنید. این کار باعث می‌شود که Mobile Substrate و Substrate Safe Mode مجددا نصب شوند.
گام هفتم: پس از کامل شدن نصب، گزینه Restart SpringBoard را بفشارید.
حالا پس از پی گرفتن دستورالعمل هایی که ذکر شد، باید تمامی قابلیت‌های افزوده شده به دستگاه تان به خوبی کار کنند. در صورتی که گوشی تان را ریستارت کنید، باید این فرآیند را مجددا تکرار نمایید.
برای حل برخی از مشکلاتی که در این مطلب به آن اشاره شد، باید Mobile Substrate به روز رسانی شود. اما در حال حاضر این راه حل، بهتری راه حل موجود به نظر می‌رسد. البته چند وصله نرم افزاری یا Patch غیر رسمی هم برای حل مشکل‌های Mobile Substrate در نسخه فعلی ارائه شده است اما Saurik در مورد نصب آن‌ها هشدار داده است.
 

برگرفته از
جیلبریک
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه