درباره ما

در پی احساس نیاز، علاقه شخصی و همچنین توجه به رویکرد اطلاع رسانی در ایران، از شهریورماه ۱۳۸۹ وب‌سایت «فوت و فن»* در حوزه آی‌تی متولد شد
 اما طولی نکشید که دریافتیم تنها تمرکز صرف بر دنیای فناوری اطلاعات برطرف کننده نیاز کاربر کنجکاو ایرانی نیست. و البته همراهی یک بعدی با دوستان عزیزی چون شما، چندان عطش شما به کاوش و تمنای ما به تولید را برطرف نمی‌کند. لذا بر آن شدیم تا به تامین محتوا در زمینه‌های دیگر نیز بپردازیم.
لذا نتیجه آن شد که بعد از ۴ سال، با شروع سال ۱۳۹۲ بخشهای جدیدی به «فوت و فن» افزوده شد. اکنون شما نه تنها با یک وب‌سایت فن‌آوری فارسی زبان روبرو هستید، بلکه «فوت و فن» تبدیل به مجله آنلاینی با سلایق گوناگون گردیده که موضوعات مختلفی چون «دانش و فن»، «فرهنگ و هنر»، «اقتصاد»، «چند رسانه‌ای»، «تئاتر و سینما» و… را پوشش می‌دهد.
و همزمان با تبدیل از یک سایت فناوری به مجله آنلاین محتوایی، لباسی را بر تن «فوت و فن» پوشاندیم که چست و چالاک بوده و همواره آماده هرگونه تغییری باشد. اگرچه «فوت و فن» اکنون به معرفی کالاهای گوناگون در حوزه آی تی، اقتصاد و هنر یا بررسی محصولات مختلف و همچنین فوت و فن‌های استفاده از این محصولات برای کاربرد هرچه بهتر آنها می‌پردازد، اما دائما در کمین موضوعات تازه‌ای است که کاربر فارسی زبان به آن نیاز پیدا کرده و دنبالش باشد.
لذا از تمام شما خوانندگان گرامی و همراهان همیشگی استدعا داریم که با لطف، نظرات، پیشنهادات و انتقادات گرانبهای‌تان، همیشه پشتیبان و راهنمای ما در این مسیر باشید. و مهمتر از آن، در ارتقاء کیفیت کار (که هدف همیشگی‌مان است) و شناسایی دیگر حوزه‌های مفید و کاربردی یاری‌مان کنید. همچنین در پیگیری خط مشی اصلی «فوت و فن» که خبررسانی و تولید محتوای حرفه‌ای، کاربردی، مفید، بی‌طرفانه و صادقانه است، ما را همراهی و مراقبت نمایید.
دوست دارید با «فوت و فن» همکاری کنید؟ پیشنهادی برای بهتر شدن کارمان دارید؟ یا اینکه از رویکردی در سایت انتقاد دارید؟ لطفا بدون هیچ تردیدی به آدرس info@footofan.comایمیل بزنید.
*فن واژه‌ای فارسی به معنی راه و روش و شگرد و مهارت‌های انجام کاری است. این واژه در ادبیات کهن فارسی معنای سرود و آواز خوب نیز می‌داده‌است.
واژه فن کوتاه‌شدهٔ فند است که در فارسی به همان معنای شگرد است و ترفند از آن ساخته شده به معنای «فن شگفت‌انگیز» (مقا: تردستی). فند دگرگون‌شده پند است و معنای اصلی پند در فارسی (به‌ویژه در پارسی میانه)، راه و روش است.
واژه فارسی فن به زبان عربی راه یافته و با جمع فنون در فارسی نیز استفاده شده‌است. در عربی فن را بیشتر در همان معنای قدیم فارسی‌اش یعنی هنر و آوازه‌خوانی به‌کار می‌برند. مشتق دیگر عربی‌واری از این واژه یعنی تفنن (آوازها و روش‌های گوناگون) در فارسی در معنای تفرج به‌کار می‌رود.نقل مطالب از سایت فوت و فن فقط با درج لینک به مطلب و درج نام نویسنده مجاز است

logo-samandehi