همکاری مرسدس بنز و Pebble : قابلیت‌های ساعت‌های هوشمند در درون خودروی شما

نویسنده:

۰۹:۰۰:۲۹


مرسدس بنز می‌گوید این همکاری سبب دسترسی سریع آن‌ها به سخت افزار و واسط‌های نرم افزاری برای پیاده سازی نرم افزارهای یکپارچه به منظور استفاده در داخل خودروها می‌شود. ایده کلیدی این کار، استفاده از ساعت‌های هوشمند Pebble به عنوان افزونه‌ای برای قابلیت هایی مشابه نرم افزار Digital DriveStyle آیفون خواهد بود که در خطرهای جاده‌ای رانندگان را آگاه کرده و اطلاعاتی از این نظیر را برای آن‌ها فراهم می‌کند. احتمال استفاده از کلیدهای سخت افزاری ساعت‌های هوشمند Pebble برای انجام وظایف مختلف و دسترسی به قابلیت‌های مختلف درون خودرو، چون فعالسازی راهنمای صوتی Siri، هم وجود دارد.
Pebble صفحه نمایش ثانویه فوق العاده مناسبی برای همراهی گوشی هوشمند شما بوده و یکی از دوست داشتنی ترین ویژگی‌های آن، به کارگیری این ساعت‌های هوشمند برای اعلان هشدارهاست؛ چراکه علیرغم قدرت بالای ویبره ساعت، تمرکز کاربر از بین نمی رود. مرسدس قصد دارد تا از این ویژگی استفاده کند و علاوه بر این، امکان دستیابی به برخی از اطلاعات را تنها با یک نگاه در اختیار کاربران بگذارد.
کاربردهای این ساعت تنها به درون خودرو محدود نشده و امکان مکان یابی خودرو را در هنگام پارک، به همراه نمایش وضعیت قفل درب‌ها و میزان سوخت، نیز فراهم می‌سازد.
مرسدس بنز به دنبال اتصال خودورهای خود به گوشی‌های هوشمند، ساعت‌های هوشمند و همانطور که پیش‌تر در گزارش‌ها آمده بود، Google Glass است. با آنکه یکپارچگی با Pebble در این مرحله طرحی مفهومی به نظر می‌رسد، اما برنامه ریزی برای عرضه چنین قابلیت هایی به مشتریان، همچنان در مرسدس بنز ادامه دارد. متأسفانه هنوز خبری در مورد زمان نهایی شدن وعرضه این قابلیت ها، در دست نیست.


برگرفته از
ساعت‌ هوشمند
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه