فوت و فن | Footofan
در پی احساس نیاز، علاقه شخصی و همچنین توجه به رویکرد اطلاع رسانی در ایران، از شهریورماه ۱۳۸۹ وب‌سایت «فوت و فن»* در حوزه آی‌تی متولد شد
اما طولی نکشید که دریافتیم تنها تمرکز صرف بر دنیای فناوری اطلاعات برطرف کننده نیاز کاربر کنجکاو ایرانی نیست. و البته همراهی یک بعدی با دوستان عزیزی چون شما، چندان عطش شما به کاوش و تمنای ما به تولید را برطرف نمی‌کند. لذا بر آن شدیم تا به تامین محتوا در زمینه‌های دیگر نیز بپردازیم.
لذا نتیجه آن شد که بعد از ۴ سال، با شروع سال ۱۳۹۲ بخشهای جدیدی به «فوت و فن» افزوده شد. اکنون شما نه تنها با یک وب‌سایت فن‌آوری فارسی زبان روبرو هستید، بلکه «فوت و فن» تبدیل به مجله آنلاینی با سلایق گوناگون گردیده که موضوعات مختلفی چون «دانش و فن»، «فرهنگ و هنر»، «اقتصاد»، «چند رسانه‌ای»، «تئاتر و سینما» و… را پوشش می‌دهد.
و همزمان با تبدیل از یک سایت فناوری به مجله آنلاین محتوایی، لباسی را بر تن «فوت و فن» پوشاندیم که چست و چالاک بوده و همواره آماده هرگونه تغییری باشد. اگرچه «فوت و فن» اکنون به معرفی کالاهای گوناگون در حوزه آی تی، اقتصاد و هنر یا بررسی محصولات مختلف و همچنین فوت و فن‌های استفاده از این محصولات برای کاربرد هرچه بهتر آنها می‌پردازد، اما دائما در کمین موضوعات تازه‌ای است که کاربر فارسی زبان به آن نیاز پیدا کرده و دنبالش باشد.
لذا از تمام شما خوانندگان گرامی و همراهان همیشگی استدعا داریم که با لطف، نظرات، پیشنهادات و انتقادات گرانبهای‌تان، همیشه پشتیبان و راهنمای ما در این مسیر باشید. و مهمتر از آن، در ارتقاء کیفیت کار (که هدف همیشگی‌مان است) و شناسایی دیگر حوزه‌های مفید و کاربردی یاری‌مان کنید. همچنین در پیگیری خط مشی اصلی «فوت و فن» که خبررسانی و تولید محتوای حرفه‌ای، کاربردی، مفید، بی‌طرفانه و صادقانه است، ما را همراهی و مراقبت نمایید.
دوست دارید با «فوت و فن» همکاری کنید؟ پیشنهادی برای بهتر شدن کارمان دارید؟ یا اینکه از رویکردی در سایت انتقاد دارید؟ لطفا بدون هیچ تردیدی به آدرس info@footofan.comایمیل بزنید.
*فن واژه‌ای فارسی به معنی راه و روش و شگرد و مهارت‌های انجام کاری است. این واژه در ادبیات کهن فارسی معنای سرود و آواز خوب نیز می‌داده‌است.
واژه فن کوتاه‌شدهٔ فند است که در فارسی به همان معنای شگرد است و ترفند از آن ساخته شده به معنای «فن شگفت‌انگیز» (مقا: تردستی). فند دگرگون‌شده پند است و معنای اصلی پند در فارسی (به‌ویژه در پارسی میانه)، راه و روش است.
واژه فارسی فن به زبان عربی راه یافته و با جمع فنون در فارسی نیز استفاده شده‌است. در عربی فن را بیشتر در همان معنای قدیم فارسی‌اش یعنی هنر و آوازه‌خوانی به‌کار می‌برند. مشتق دیگر عربی‌واری از این واژه یعنی تفنن (آوازها و روش‌های گوناگون) در فارسی در معنای تفرج به‌کار می‌رود.
نقل مطالب از سایت فوت و فن فقط با درج لینک به مطلب و درج نام نویسنده مجاز است

Brief (Media Profile): Footofan.com was established on 2010. Trying the cover latest analysis and reporting of the most important events of Iran and the world on their online audiences. They has been run by a cast of very influential conservative rulers around the country and above of all it has undeniable links to Chief of Iranian parliament for past decade. They are one top of Iranian public news and review sites and a pioneer of online great scale journalism.

logo-samandehi