هکرها با استفاده از حافظه‌های فلش آلوده از دستگاه‌های خودپرداز سرقت کردند

نویسنده:

۱۰:۱۰:۳۴طبق گزارش BBC ، پژوهشگران آلمانی این خبر را در همایش CCC (Chaos Computing Congress) که در ماه دسامبر در شهر هامبورگ برگزار شد، منتشر کردند. این تبهکاران در تابستان سال گذشته با این روش، به سرقت از خودپردازها می‌پرداخته اند. با آنکه حالا دهه هاست که ATM‌ها همچنان یکی از اهداف اصلی سارقان محسوب می‌شوند، اما هنوز هم از سیستم‌های نرم افزاری قدیمی و منسوخی استفاده می‌کنند که نفوذ به آن‌ها را بسیار آسان می‌سازد.
خودپردازهای هدف این سارقان از Windows XP استفاده می‌کرده اند.  هکرها پس از نصب بد افزار، حفره‌های امنیتی را می‌پوشاندند تا از دید بانک‌ها پنهان بماند و به همین روش توانسته اند به چندین دستگاه، چندین بار دستبرد بزنند.  برای دریافت پول هم، هکرها از یک کد 12 رقمی بهره گرفته اند که  میزان پول موجود در داخل هر یک از دستگاه‌های خودپرداز را به آن‌ها نشان می‌داده است. وسپس رابط کاربری دستگاه گزینه‌های مورد نظر سارقان را در منوی دریافت پول نمایش داده و به آن‌ها اجازه می‌داده است تا بالاترین رقم موجود را انتخاب کنند.  
نکته جالب این است که برای جلوگیری از کار انفرادی، سارقین از کد ثانویه ای نیز بهره گرفته اند که نیازمند حضور فرد دوم در صحنه سرقت بوده است. اگر این کد در سه بار تلاش، به صورت صحیح وارد نمی شد، دستگاه به حالت پیشین و نرمال خود باز می‌گشت. پژوهشگران می‌گویند این موضوع نشان از وجود بی اعتمادی میان اعضای گروه سارقین بوده است.
اطلاعات دقیقی از اینکه چه بانک هایی و در چه کشورهایی مورد هجوم این سارقین قرار گرفته اند، منتشر نشده است. اگر شما از این موضوع اطلاع دارید، خوشحال می‌شویم در بخش نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید! 😉

برگرفته از
امنیت اطلاعات
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه