نخستین مسواک متصل دنیا، دندان‌های شما را از آسیب محافظت خواهد کرد

نویسنده:

۰۱:۲۴:۱۲


این محصول که با نام مسواک هوشمند Kolibree شناخته می‌شود ، روز یکشنبه و در نمایشگاه CES معرفی شد. با استفاده از این مسواک که تا پایان سال جاری به بازار خواهد آمد، می‌توانید به اطلاعاتی جزئی در مورد عادت‌های مسواک زدن تان دست یافته و بهداشت دندان‌های تان را تا حد زیادی بهبود دهید.  قیمت این دستگاه بسته به مدلی که آن را خریداری می‌کنید، از صد تا دویست دلار متغیر خواهد بود. البته هنوز جزئیاتی در مورد مدل‌های مختلف آن منتشر نشده است.
پس از دانلود نرم افزار مربوطه و برقراری اتصال با مسواک از طریق بلوتوث، هر حرکت مسواک به خوبی ثبت می‌شود. سپس این اطلاعات با نرم افزار به اشتراک گذارده شده و در مورد اینکه آیا به اندازه کافی مسواک زده اید و تمامی نواحی دندان‌ها و حفره‌های آن‌ها به خوبی پوشانده شده اند یا خیر، تصمیم گیری می‌شود. نرم افزار، امکان کار همزمان با چند مسواک مجزا را دارد و بنابراین تمامی اطلاعات خانواده را می‌توانید در یک جا مشاهده کنید. بهبود‌های بوجود آمده در عادت‌های کاربران، توسط این نرم افزار مورد تحسین قرار می‌گیرند و برای کمک به کودکان و بزرگتر‌ها در بهبود عادت شان، به عملکرد آن امتیازدهی می‌شود.
سخنگوی شرکت عرضه کننده می‌گوید : این مسواک عملکردی چون گام شمارها  اما در مورد دندان‌های شما دارد. هر چه بیشتر در مورد سلامتی تان بدانید، بهتر و هوشمند تر می‌توانید از آن مراقبت کنید. این مورد درباره دندان‌های شما هم صادق است اما در سال‌های پیش، هیچ پیشرفتی در خصوص بهداشت دهان و دندان، صورت نگرفته است.
مسواک هوشمند Kolibree  از یک واسط نرم افزار کاربردی هم بهره می‌برد که به دیگر برنامه نویسان اجازه می‌دهد تا به توسعه نرم افزار برای آن بپردازند.

برگرفته از
سلامت و تکنولوژی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه