LG و افزودن پیکسلی جدید به تلویزیون‌های OLED خمیده 77 اینچی 4K

نویسنده:

۱۱:۱۸:۵۰با آنکه بسیاری از تلویزیون‌ها از سه زیرپیکسل معمول آبی، قرمز و سبز یا RGB استفاده می‌کنند، LG 77EC9800 یک زیرپیکسل سفید هم به آن‌ها اضافه می‌کند(WRGB). LG نخستین شرکتی نیست که فناوری صفحه نمایش با چهار زیرپیکسل را عرضه می‌کند و شارپ با نام کوآترون سال هاست که در حال کار بر روی این فناوری است اما این نخستین باری است که شاهد به کارگیری این فناوری در تلویزیون‌های 4K هستیم.
مزیتِ داشتن چهار پیکسل، دقت رنگی بالاتر و کنتراست بهتر است. در واقع LG ادعا می‌کند تلویزیون‌های 4K این شرکت از کنتراست بی نهایت بهره می‌برند و رنگ سیاه را به همان سیاهی که باید، به نمایش در می‌آورند. همین طور فناوری Color Refiner به دقت تمامی پیکسل‌ها را زیر نظر داشته و دمای رنگی را برای ارائه تصویری روان و سازگار کنترل می‌کند.
این محصول از تمامی مشخصه‌های خوب تلویزیون‌های 4K چون رزولوشن 3840  x 2160 پیکسل، برخوردار بوده و موتور Tru-Ultra   شرکت LG هم وظیفه افزایش مقیاس تمامی ویدیوها به این رزولوشن را بر عهده دارد. این تلویزیون از پورت HDMI 2.0 هم بهره می‌برد که به آن اجازه پخش ویدیوهای4K  با نرخ 60 فریم در  هر ثانیه را می‌دهد. محصول جدید LG با استاندارد امنیت محتوای HDCP 2.2 سازگار بوده و امکان پخش ویدیوهای با رزولوشن بالا در قالب H.265 را هم داراست. و اگر برای تان مهم است، 77EC9800 قابلیت نمایش تصاویر سه بعدی را نیز دارد.
LG در حال کار بر روی پلت‌فرم جدیدی مبتنی بر WebOS برای تلویزیون‌های هوشمند خود است که اجازه دسترسی مستقیم به سایت هایی چون Netflix و Hulu Plus را برای کاربران مهیا می‌کند. LG می‌گوید WebOS امکان انتقال سریع میان سرویس‌ها  را بوجود آورده و از سویی با بسیاری از فناوری‌های کدباز چون webkit سازگار است و به همین سبب احتمالا در آینده‌ای نزدیک باید شاهد عرضه نرم افزارهای بسیاری برای این پلت‌فرم باشیم.
تلویزیون چهارپیکسله 4K ساخت LG برای تابستان و با قیمت ناچیز 29999 دلار در دسترس شما خواهد بود؛

برگرفته از
نمایشگاه CES
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه