اسپیکرهایی از جنس شیشه‌های خمیده

نویسنده:

۰۶:۱۰:۵۳


یک شرکت خلاق آمریکایی این ایده را به خوبی ساخته و پرداخته کرده است تا صدای «Crystal Clear» حالا مفهوم دیگری به خود بگیرد. ClearView Audio اسپیکرهایی با استفاده از شیشه آکریلیک ساخته و نام آن را Clio گذاشته است.
این اسپیکر از شیشه اکریلیک خمیده‌ای استفاده می‌کند که ضخامت آن تنها به یک میلی‌متر می‌رسد. قطعه شیشه ای به پایه ای ویژه متصل شده که وظیفه ثابت نگاه داشتن و لرزاندن آن برای تولید صدا را بر عهده دارد.
چنین اسپیکرهایی را تقریبا با هر ماده‌ای می‌توان تولید کرد اما شیشه هم امواج صوتی دقیقی تولید می‌کند و هم ضخامت بسیار اندکی دارد که استفاده‌های آتی از آن را بسیار آسان تر می‌سازد.
آلن اولین، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران شرکت می‌گوید: شما می‌توانید هر ماده ای را با انرژی دادن به آن، شور و هیجان خاصی ببخشید. اما آنچه مهم است انجام  این کار به روشی درست و دقیق است.
این اسپیکر با استفاده از اتصالات بی سیم از طریق بلوتوث و همین طور سوکت صوتی استاندارد 3.5 میلی متر، امکان دریافت امواج صوتی را دارد.  در پیش نمایشی که از این اسپیکر دیدیم، توانست در اتصال به آیفون و پخش یکی از آهنگ‌های ذخیره شده در آن عملکرد فوق العاده ای ارائه کند.
صدا در هر دو سمت شیشه ، چه در سمت مقعر و چه در سمت محدب آن به خوبی پخش می‌شود. لمس صفحات شیشه ای و یا حتی ایجاد خراش بر روی آن‌ها هم، هیچ تأثیری روی کیفیت صدا نمی گذارد اما ممکن است زیبایی ظاهری آن را تا حدی زیر سوال ببرد.
ClearView Audio  قرار است Clio را با بهایی 349 دلاری در اختیار دوستداران فناوری‌های نو و طراحان حرفه ای دکوراسیون‌های  داخلی، قرار دهد. به نظر می‌رسد برای دیدن این محصول از نزدیک باید تا اواخر مارس منتظر باشیم.

برگرفته از
اسپیکر
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه