Ozobot، ربات هوشمندی است برای سرگرمی شما

نویسنده:

۰۹:۲۶:۱۲


بر اساس پژوهش های انجمن سرگرمی های نرم افزاری(ESA) ، بیش از 58 درصد آمریکایی های به انجام بازی های ویدیویی می پردازند که احتمالا به معنای انجام کمتر بازی های فکری فیزیکی دیگر توسط آنهاست. از سوی دیگر، همان مطالعه نشان می دهد که 34 درصد کسانی که به انجام بازی های آنلاین می پردازند، به پازل، بازی های کارتی و بازی های فکری دیگری را که احتمالا آن ها را به یاد دوران مدرسه می اندازد، هم  علاقه دارند.
این یافته ها می توانند انگیزه توسعه محصولی چون Ozobot را به خوبی توجیه کند. این ربات کوچک با قدی یک اینچی برای کار روی سطح صفحه نمایش های تبلت ها، گوشی های تلفن همراه و همین طور کاغذ طراحی شده است. علاوه بر این، این ربات می تواند خطوط فیزیکی و دیجیتالی که کاربران رسم می کنند را دنبال کرده و حتی فرق میان سطوح دیجیتال و فیزیکی را درک کند.
نادر حمدا، مدیرعامل Ozobot می گوید: ما تصمیم داریم روح جدیدی به کالبد دنیای بازی های کوچک تزریق کنیم. تجربه بازی به تنهایی یا با گروه کوچکی از دوستان چه در انجام بازی های فکری و چه بازی های ویدیویی کسل کننده و تکراری شده است.
این ربات که در نمایشگاه CES 2014 در لاس وگاس معرفی شده است، از سنسورهای نوری در بخش پایینی خود برای خواندن صفحه نمایش های دیجیتال و دیگر سطوح استفاده می کند.


ایده این کار ترکیب دنیای دیجیتال و دنیای بازی های فیزیکی و انجام بازی های تعاملی با دیگر Ozobot هاست. در زمان عرضه، Ozobot امکان کار با تعدادی از نرم افزارهای اندروید و iOS چون OzoLuck ، OzoDraw و OzoRace را که شرکت، خود به توسعه آن ها پرداخته است، خواهد داشت. آخرین بازی که به آن اشاره شد، شامل یک مسیر فیزیکی است که تا دو ربات با سرعت سه اینچ در هر ثانیه می توانند در آن با هم مسابقه دهند. Ozobot بر روی کیت توسعه نرم افزاری هم کار می کند تا به دیگران نیز اجازه ساخت بازی های جدید برای این ربات ها را بدهد.
از آنجاییکه Ozobot امکان تشخیص تا هزار دستور مجزا را داراست، کار با آن برای برنامه نویسان هم  جذابیت های خاص خود را دارد. هر Ozobot می تواند از پوسته ها و لامپ های LED قابل تعویض نیز استفاده کند که به کاربران اجازه می دهد دریابند کدامیک از ربات ها در حال فکر کردن و کدام یک در حال انجام کار است. ربات ها با استفاده از پورتmini USB  شارژ می شوند و هر یک می توانند با هر بار شارژ تا چهل دقیقه به صورت مستمر کار کنند.
هنوز توسعه این محصول کاملا به پایان نرسیده است  و شرکت در حال افزایش سرمایه خود در Kickstarter است. با اینحال آن ها امیدوارند توسعهOzobot  را تا پایان سال جاری به پایان رسیده و آن را برای ارائه در تعطیلات سال نو بعدی آماده سازند.


برگرفته از
ربات هوشمند
لینک کوتاه
برچسب ها