دستگاهی که فعالیت مغزی سگها را خوانده و آن را به زبان انگلیسی ترجمه می‌کند+ویدیو

نویسنده:

۱۲:۱۰:۲۱تجهیزات انسفالوگرام (EEG) دستگاهی است که این پالس‌ها را اندازه‌گیری می‌کند. توسعه‌دهندگان شمال اروپا برای اختراع و اکتشاف در ویدئویی در یوتیوب چنین توضیح داده‌اند که: «استفاده از تجهیزات ای‌ای‌جی روی حیوانات، قبلاً نیز سابقه داشته‌ است. همچنین این واقعیت که حالت‌های مختلف ذهنی، انواع مختلفی از امواج مغزی را ایجاد می‌کند نیز شناخته شده است. شاید تنها چیزی به کار ما ارزش می‌دهد این است که ما این امکان را به صورت جالب‌تری ارائه کرده‌ایم.»

این محصول همچنان در حال گسترش است. با این وجود مشتریان قادر هستند که این دستگاهها را با درجات کارایی مختلف پیش‌سفارش دهند. مدل ٦٥ دلاری تنها یک حسگر دارد که قادر است دو یا سه الگوی فکری را مانند گرسنگی، خستگی و کنجکاوی تشخیص دهد.

مدل ٣٠٠ دلاری دارای دو حسگر است که قادر خواهد بود بیش از ٤ الگوی فکری را تشخیص داده و می‌توان آن را برای بهتر عمل کردن با سگ مورد نظر به نحو احسن تنظیم کرد. این دستگاه همچنین دارای نرم‌افزار قابل ارتقاء می‌باشد.

مدل ١٢٠٠ دلاری، درجه بالاتری از قابلیت‌ها و امکان سفارشی‌سازی را فراهم می‌کند. این مدل از الگوریتمی استفاده می‌کند که این امکان را می‌دهد که الگوهای رفتاری سگ را آموخته و با گذشت زمان شروع به صحبت با جملات کوتاه ‌کند.

توسعه‌دهندگان تأکید داشته‌اند که هیچ حیوانی در حین ساخت این دستگاه آسیب ندیده‌است و موارد مورد آزمایش، حیوانات خانگی خود آنها بوده‌اند.

این دستگاه شامل یک هدست با یک بلندگو بر روی آن می‌شود. این مترجم‌ها در حال حاضر به زبان انگلیسی موجود می‌باشد ولی نسخه‌های فرانسوی، اسپانیایی و ماندارین آن نیز در دست تهیه است.
منبع: اپک

برگرفته از
No More Woof
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه