تلویزیون‌های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل تایزن

نویسنده:

۱۱:۲۷:۵۱

 
دنیای اقتصاد-  سامسونگ تا حالا چندین بار تاکید کرده که قصد دارد این پلت‌فرم را روی موبایل‌های هوشمند به کار بگیرد، اما به تازگی مدیرعامل این شرکت اعلام کرده است: از طرف دیگر در حال کار روی تلویزیون‌های هوشمندی مبتنی بر سیستم عامل تایزن است، محصولاتی که از سال 2014 از راه خواهند رسید.
هدف اصلی از ساخت تایزن، به وجود آوردن جایگزینی برای آندروید بوده است. با وجود ساختار متن باز بودن این پلت‌فرم، تنها دو شرکت سامسونگ و اینتل با جدیت مشغول توسعه آن هستند که البته ممکن است هر دو هدف مشترکی نداشته باشند. اگر تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ همراه با موبایل‌های هوشمند وارد دنیای تایزن شوند، یکپارچگی و هماهنگی میان محصولات این شرکت تا میزان زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.
گویا سامسونگ تصمیم دارد تا وابستگی خودش به سیستم عامل محبوب شرکت گوگل یعنی آندروید را تا جایی که امکان دارد کاهش دهد. هر چه باشد داشتن یک اکوسیستم اختصاصی برای هر تولیدکننده‌ای می‌تواند یک امتیاز مهم به حساب آید.
به گفته مدیر عامل سامسونگ «بو کیون یون» هنوز تصمیم نهایی از طرف مدیران ارشد این شرکت گرفته نشده است، اما استفاده از تایزن همواره به عنوان یک گزینه مهم مطرح بوده است. با این اوصاف اگر همه چیز درست پیش برود، احتمالا تلویزیون‌های تایزنی سامسونگ را در نمایشگاه CES 2014 خواهیم دید.

برگرفته از
تلویزیون‌های تایزن در 2014
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه