بزرگترین خطر در انتظار خودپردازهای سراسر جهان

نویسنده:

۱۰:۱۴:۱۳


بعد از گذشت 13 سال از ورود ویندوز ایکس پی قرار است پشتیبانی از این سیستم عامل از سوی مایکروسافت قطع گردد و این یعنی آسیب پذیری ابزارها و دستگاههایی که هنوز از این سیستم عامل استفاده می‌کنند.

در این بین گفته می شود 95 درصد از دستگاههای خودپرداز ATM در جهان و نرم افزارهای توزیع و عرضه پول روی آنها و کامپیوترهای متصل به خودپرداز دارای سیستم عامل ایکس پی هستند.

بعد از 8 آوریل 2014 پشتیبانی امنیتی و عرضه وصله های امنیتی و به روز رسانی این سیستم عامل به پایان می رسد و بعد از آن، خودپردازها آسیب پذیر شده و هکرها به راحتی می‌توانند حملات خود را روی این سیستم عامل متمرکز کنند.

علی رغم اینکه بعد از ایکس پی، ویندوز ویستا در 2007 ، ویندوز 7 در 2009 و ویندوز 8 در سال 2012 و ویندوز 8.1 در سال 2013 راهی بازار شده، همچنان بسیاری از کامپیوترها هنوز با ایکس پی کار می‌کنند.

یک از کارشناسان امور بانکی – کلاکی – به بلومبرگ گفت سخت افزار دستگاهشان متعلق به 20 سال پیش بوده و ویندوز 7 را نمی‌پذیرد.

واقعیت این است که بانکی‌ها برای سوئیچ به دستگاههای جدید مجهز به ویندوز جدید هزینه نکرده و حالا متوقع شده اند که مایکروسافت به کمک آنها بشتابد.

دستگاه‌های جدید، مانند آنچه کمپانی مستقر در اوهایو بنام Diebold ساخته، شبیه تبلت صفحه لمسی و مجهز به اسکنر صورت کاربر بوده و دوربین داشته و کد QR را به رسمیت می‌شناسد.

همچنین کمپانی آلمانی Wincor Nixdorf ماشینی را توسعه داده که اطلاعات قبلی کاربر را به خاطر سپرده و امکانات بیشتری به صورت انتخابی Optional به کاربر می‌دهد.

منهای خودپردازهای مدرن، اغلب خودپردازها با نمایشگر مات و کلیدهای سفت و سخت افزار کند، مشکلات سخت افزاری داشته که حالا با رفتن پشتیبانی از ویندوز ایکس پی دچار معضلات نرم افزاری و امنیتی هم می‌شوند.
منبع: خبرآنلاین

برگرفته از
امنیت
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه