معرفی رکوردداران نامزدی سیمرغ‌های جشنواره‌ی فیلم فجر

نویسنده:

۰۹:۱۱:۰۵

به گزارش خبرنگار بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، فیلم ‌«رستاخیز» به کارگردانی‌ احمدرضا درویش در 11 بخش بهترین جلوه‌های ویژه بصری‌، جلوه‌های ویژه میدانی‌، چهره‌پردازی‌، طراحی صحنه ولباس‌، صدای فیلم‌، نقش مکمل مرد،‌ موسیقی متن، فیلمبرداری‌، نقش اول مرد،‌ کارگردانی‌ و بخش بهترین فیلم نامزد دریافت سیمرغ بلورین شده است.

همچنین فیلم سینمایی «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا در رتبه دوم رکوردداران نامزدی دریافت سیمرغ این دوره از جشنواره فجر قرار گرفته است.

این فیلم در بخش‌های بهترین جلوه‌های ویژه بصری‌، جلوه‌های ویژه میدانی‌، طراحی صحنه و لباس‌، صدای فیلم‌، نقش مکمل مرد،‌ تدوین،‌ کارگردانی‌ و بهترین فیلم کاندیدای دریافت جایزه شده است.

در رتبه سوم نیز «آذر،‌ شهدخت‌،پرویز و دیگران» به کارگردانی بهروز افخمی قرار دارد که با شش کاندیدا در بخش‌های بهترین طراحی صحنه و لباس‌، نقش مکمل زن‌، نقش اول مرد،‌ فیلمنامه‌، کارگردانی‌ و بهترین فیلم، شده است.

همچنین فیلم‌های «عصبانی نیستم‌» به کارگردانی رضا درمیشیان‌، «شیار143» به کارگردانی نرگس آبیار،‌«همه چیز برای فروش» به کارگردانی امیر حسین ثقفی و «مهمان داریم» به کارگردانی محمد مهدی عسگرپور در پنج رشته‌، «طبقه حساس» کمال تبریزی‌، «آریش غلیظ» حمید نعمت‌الله و «چند متر مکعب عشق» به کارگردانی جمشید محمودی در چهار رشته‌، «امروز» به کارگردانی رضا میرکریمی،‌ «خط ویژه» به کارگردانی مصطفی کیایی و «قصه‌ها» به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد هر یک در سه رشته کاندیدای دریافت سیمرغ بلورین سی و دومین جشنواره فجر شده‌اند.

به گزارش ایسنا،‌ در بخش نگاه نو (مسابقه فیلمسازان اول) فیلم‌های «تراژدی» به کارگردانی آزیتا موگویی، «چندمتر مکعب عشق» به کارگردانی جمشید محمودی،‌ «حق سکوت» به کارگردانی هادی نائیجی و «سیزده» به کارگردانی هومن سیدی (نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم،‌ بهترین کارگردانی،‌ بهترین فیلمنامه) شدند.

همچنین دو فیلم «خانه کنار ابرها» به کارگردانی سیدجلال دهقانی‌ و «ملبورن» به کارگردانی نیما جاویدی نیز در دو بخش نامزد دریافت سیمرغ هستند.

به گزارش ایسنا، نکته قابل توجه اینکه فیلم سینمایی«چند متر مکعب عشق» در بخش مسابقه سودای سیمرغ در 4 رشته و در بخش «نگاه نو» نامزد دریافت 3 سیمرغ شده است و مجموعه تعداد نامزدهای این فیلم به 7 عنوان می‌رسد و می‌توان آن را در جایگاه سوم رکوردداران نامزدی جوایز جشنواره‌ی فجر قرار داد.

برگرفته از
جشنواره‌ی فیلم فجر
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه