موضوع داغ و جهانی توییتر: مرزبانان اسیر ایرانی

نویسنده:

۱۰:۳۲:۱۶

پس از مدت‌ها دوباره یک موضوع مرتبط با ایران در شبکه اجتماعی توییتر در سطح جهانی جلب توجه کرد. موضوع ربوده شدن ٥ مرزبان ایرانی در منطقه جکیگور استان سیستان و بلوچستان روز دوشنبه ٢١ بهمن یکی از ١٠ موضوع داغ شبکه توییر بود و به عبارتی دیگر ترند (Trend) شد.

گروه "جیش‌العدل" ٥ مرزبان ایرانی را پنج‌شنبه ١٨ بهمن ربود و آن‌ها را به داخل پاکستان برد. این گروه با انتشار تصاویری از ٥ سرباز اسیر در توییتر اعلام کرد که آن‌ها مرزبان‌های ربوده شده ایرانی هستند.

پس از این که گروه "جیش‌العدل" مسئولیت ربودن پنج مرزبان ایرانی را بر عهده گرفت، روز یکشنبه ٢٠ بهمن کمپینی در شبکه اجتماعی توییتر در اعتراض به این اقدام به راه افتاد. کاربران توییتر با استفاده از هشتگ «سربازان ایرانی را آزاد کنید» (FreeIranianSoldiers#) به این گروگان‌گیری اعتراض کرده و خواهان آزادی این پنج مرزبان شدند.

برخی با آوردن نام کاربری "جیش‌العدل" در توییت‌های خود و به عبارتی با "تگ کردن" این گروه صدای اعتراض خود را حداقل در توییتر به گوش "جیش‌العدل" رساندند. گرچه کاربران بسیاری با اطلاع‌رسانی به توییتر درباره ماهیت این گروه در نهایت باعث بسته شدن حساب کاربری "جیش‌العدل" شدند. گذشته از این هشتگ «سربازان ایرانی را آزاد کنید» (FreeIranianSoldiers#) در ٢٤ ساعت اول به یکی از ١٠ موضوع داغ توییتر تبدیل شد.
منبع: DW.DE

برگرفته از
مرزبانان اسیر ایرانی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه