5 روش برای بهره‌وری بیشتر از تلویزیون

نویسنده:

۱۲:۱۷:۴۸

  • تنظیمات تلویزیون را درست کنید

تنظیمات پیش‌فرض تلویزیون شما برای درخشیدن در مغازه طراحی شده‌اند و همه آنها برای مشاهده در خانه خیلی روشن و پررنگ هستند. در میان دی‌وی‌دی‌ها و دیسک‌های بلو-ری فراوانی که دارید، احتمال دارد یکی (با بیشتر) از آنها منوی نصب THX داشته باشد. گذراندن این مرحله می‌تواند میزان روشنی، وضوح، تعادل رنگ و غیره را به شما بدهد تا تصاویری واقعی‌تر داشته باشید.

  • صدایی هم‌تراز با تصاویر داشته باشید

تصاویر روی تلویزیون جدید و خوب شما حرف ندارند، شکی در آن نیست. چیزی که قطعی است این است که صدایی که از آن منتشر می‌شود نیز باید خانه را بلرزاند. بنابراین، سیستم سینمای خانگی، یا حداقل، یک ساندبار بخرید که در قیمت‌های متنوعی در دسترس است. حتی ساندباری با قیمت متوسط نتایجی تولید می‌کند که همراه با صدای تلویزیون شما زمین را می‌لرزاند.

  • تلویزیون را به روتر وصل کنید

تعداد زیاد امکانات هوشمند تلویزیون‌ شما آن را به یک موتورخانه آنلاین تبدیل می‌کند. با اینکه بسیاری از تلویزیون‌ها ممکن است وای-فای داشته باشند، یا از دانگل بی‌سیم برخوردار باشند، بهترین و پایدارترین نتایج زمانی حاصل می‌شود که تلویزیون خود را با سیم‌کشی از طریق کابل اترنت به روتر وصل کنید. هیچ چیز عذاب‌آورتر از این نیست که موقع تماشای برنامه درخواستی خود با پرش یا کندی سیگنال مواجه شوید.

  • از سه‌بعدی بیشترین بهره را ببرید

BT Vision به Sky و Virgin پیوسته است تا ویدئوهای درخواستی را به شکل سه‌بعدی عرضه کند. بنابراین، انتخاب محتوا اکنون فراتر از فیلم‌ها، آثار هنری و برنامه‌های مستند بلو-ری سه‌بعدی می‌رود و البته در حال حاضر تعداد بسیار بسیار زیادی از برنامه‌های ورزشی سه‌بعدی نیز در دسترس قرار دارد. بازی‌ها را نیز می‌توان با استفاده از عینک‌های سه‌بعدی انجام داد.

  • جای مناسب برای تلویزیون انتخاب کنید

می‌خواهید همه اعضای خانواده از تلویزیون خوب و جدید شما لذت ببرند. به همین دلیل، حتماً آن را جایی نصب کنید که زاویه دید خوبی برای همه داشته باشد (تلویزیون‌های ال‌سی‌دی نسبت به پلاسما زاویه دید باریک‌تری دارند). علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که وسط صفحه تلویزیون کم یا بیش با خط چشم شما در یک راستا قرار دارد. هیچ چیز مانند گردن‌درد یا خشکی گردن ناشی از خیره شدن به بالا لذت یک فیلم خوب را از بین نمی‌برد.

برگرفته از
فوت و فن
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه