تعظیم دوربین سیگما دی پی 2 در برابر شکوه عکاسی

نویسنده:

۰۱:۴۷:۱۵

چیزی شبیه به این عکس…


ممکن است اندکی کش آمده باشد که اما ما ترجیحاً به وسیله این دوربین خارق‌العاده آن را گرفته‌ایم.
باریک است و در انتهای یک سو خم می‌شود ، مانند چوب هاکی است که می‌تواند عکس بگیرد.
علاوه بر شکل غیر معمول آن، سیگما از ارائه طرح متمرکزشده و یا فرم لنز قابل تعویض آن خودداری می‌کند.
در عوض، این یکی از سه لنز با طول ثابت است. (تصویری که در حال حاضر مشاهده می‌کنید نسخه 30 میلی‌متری و به دنبال آن نسخه 19 و 50 میلی‌متری است.)
به نظر می‌رسد آنها قصد دارند مردم را از دور خارج کنند.
از طرفی همینطور هم است، آنها در واقع چنین قصدی دارند. سیگما طیف وسیعی از مشکلات استفاده و به‌کارگیری، از جمله مشکل ثابت بودن طول در دوربین‌های فشرده قبلی را برطرف کرده است. از نظر اکثر افراد، آنها به هیچ وجه کاری نکرده‌اند؛ اما برای برخی، دید مثبت و تلاش هوشمندانه آنها موجب پیشرفتشان شده است.
طبیعت نامتعارف فشردگی غیر معقول سیگما تنها به یک طراحی غیر عادی منتهی نمی‌شود. سنسور نیز به تنهایی شبیه به هیچ چیز دیگری که در یک دوربین ممکن است مشاهده کنید نیست؛ زیرا سنسور این دوربین از نوع فوون است.
سنسور دوربین‌های دیگر دارای یک لایه عکس گیرنده هستند که تنها نسبت به نور ، وضعیت سیاه و سفید و در برخی مواقع خلق رنگ حساسند؛ اما سنسور فوون که تنها در دوربین‌های سیگما به کار رفته است سه لایه گیرنده دارد.


بنا به گفته شرکت سیگما، این امر باعث شده که دوربین بیشتر شبیه به یک فیلم رنگی کار کند و همچنین عکاسانی که به دوربین‌های خود علاقمندند می‌گویند این دوربین‌ها عکس‌هایی واضح تر و برنده تر از یک تیغ به همراه سطحی باور نکردنی از جزئیات خلق می‌کنند.
ترجمه: ماجده محمدی

برگرفته از
دوربین سیگما دی پی 2
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه