کیک‌استارتر هک شد

نویسنده:

۰۳:۵۵:۵۳

مسئولین این وبسایت چهارشنبه گذشته از هک وبسایت خبر دادند اما به نظر می‌رسد که دست هکرها به هیچ چیز مهمی نرسیده و نتوانسته‌اند سرقت مالی (شماره کارت‌های اعتباری) انجام دهند اما جهت احتیاط بیشتر، اخطار داده شده که اگر عضوی از این وبسایت هستید و قصد دارید تا از این طریق پروژه‌های خودتان را تبلیغ کنید و منابع مالی پیدا کنید، رمز عبور خودتان را تغییر دهید تا هیچ اتفاق ناخوشایندی به وجود نیاید.
هکرها، به تمامی اطلاعات حساب کاربران وبسایت کیک‌استارتر از جمله نام کاربری، رمز عبور، ایمیل، آدرس پستی و شماره تلفن‌ها دسترسی پیدا کرده‌اند اما برای دسترسی به بخش شماره حساب‌ها به مشکل برخوردند. از همین رو کیک‌استارتر تنها درخواست تعویض رمز عبور کاربران وبسایت را داده و نیازی به تعویض رمز شماره حساب‌ها نیست.
در راستای همین اتفاق، وبسایت کیک‌استارتر نامه معذرت خواهی منتشر کرد که در آن علاوه بر ابراز همدردی و پشیمانی، اعلام کرد که سرورها و سیستم امنیتی وبسایت در روزها و ماه‌های آینده تحت بررسی بیشتر قرار خواهد گرفت و قوای امنیتی بیشتری به آن افزوده خواهد شد.
وبسایت کیک‌استارتر به هنرمندان، مهندسین و ایده پردازان این اجازه را می‌دهد که آثار خود را در یک پروفایل جداگانه ثبت کنند و به معرض دید عموم قرار دهند. این افراد باید یک سقف مشخص از میزان سرمایه مورد نیاز جهت ساخت این پروژه را مشخص کنند. کاربران حتی می‌توانند با مبالغ ناچیز به انجام این پروژه کمک کنند. البته برای پرداخت مبالغ بیشتر، دارندگان آن پروفایل می‌توانند انگیزه‌های بیشتری را قرار دهند.

بازی‌های ویدیویی بزرگ متعددی بر این اساس جذب سرمایه کرده‌اند و در حال ساخت هستند یا به طور کامل عرضه شده‌اند که از بزرگ‌ترین آن‌ها می‌توان به بازی Broken Age، ساخته تیم شفر اشاره کرد که جز محبوب‌ترین و با سابقه‌ترین بازی‌سازان تاریخ به شمار می‌رود.

محسن وفانژاد

برگرفته از
کیک‌استارتر هک شد
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه