برگزاری نمایشگاه نقاشی در حمایت از کودکان زلزله‌زده

نویسنده:

۱۰:۱۵:۰۵

به گزارش خبرنگار بخش تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در آستانه‌ی آغاز سال تحصیلی جدید، نمایشگاه نقاشی در حمایت از کودکان مناطق زلزله‌زده آذربایجان و بوشهر برگزار می‌شود. در این نمایشگاه آثاری که خود کودکان مناطق زلزله‌زده کشیده‌اند به نمایش گذاشته خواهد شد.
فواد شمس، یکی از برگزار کنندگان این نمایشگاه در مورد اهداف آن می‌گوید:« یکی از اهداف اصلی این نمایشگاه آن است که موضوع کودکان زلزله‌زده بر اثر گذشت زمان به فراموشی سپرده نشود و حساسیت افکار عمومی به امر کمک به این آسیب‌دیدگان همچنان باقی بماند. در ضمن تلاش ما این است که در حاشیه‌ی این نمایشگاه کمک‌های مردمی را جمع کنیم و در آستانه‌ی سال تحصیلی جدید لوازم‌التحریر برای این کودکان تهیه کنیم.»
نمایشگاه نقاشی کودکان زلزله‌زده آذربایجان و بوشهر، روز 1 مهر ساعت 19 در کافه «ژانر» به آدرس بلوار کشاور، برج‌های سامان برگزار می‌شود. نمایشگاهی از آثار خوشنویسی و نقاشی‌خط استادان برتر این رشته، در گالری فرهنگسرای ابن‌سینا به نمایش گذاشته شده است.
مدیر گالری فرهنگسرای ابن‌سینا درباره‌ی این نمایشگاه به خبرنگار ایسنا، گفت: یکی از برنامه‌های اصلی این فرهنگسرا برگزاری نمایشگاه‌هایی از آثار هنرمندان در رشته‌های مختلف هنری است. این نمایشگاه نیز در راستای ارج نهادن به هنر اصیل ایرانی و استادان برتر آن‌ها برگزار شده است.
ایرایی افزود: متاسفانه ما نتوانسته‌ایم به طور شایسته هنرهای ایرانی را به مردم معرفی کنیم. خوشنویسی در بین تمامی کشورهای اسلامی، جزو شاخص‌ترین هنرهای مشترک میان مسلمانان است. ما تلاش داریم با برگزاری این نمایشگاه، مردم و جوانان علاقه‌مند به این رشته‌ی هنری را با ظرافت‌ها و زیبایی‌های آن اشناکنیم.
او همچنین عنوان کرد: در این نمایشگاه حدود 50 اثر در ابعاد مختلف و با تکنیک نستعلیق، شکسته نستعلیق و نقاشی‌خط در معرض دید عموم قرار گرفته است. این کارها از آثار هنرمندانی چون غلامحسین امیرخانی، نصرالله افجه‌ای، یدالله کابلی، جواد بختیاری، علی‌اشرف صندوق‌آبادی، علی تن، پیله‌چی قزوینی، سعید قادری، علیرضا کدخدایی، یادگار خیام، مجتبی سبزه، وریا هاشمی،علی الهی و خلیل کویکی انتخاب شده‌اند.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از 30 شهریور تا چهارم مهر ماه به فرهنگسرای ابن‌سینا به نشانی شهرک قدس، فاز یک، خیابان ایران زمین شمالی، مراجعه کنند.


برگرفته از
نمایشگاه نقاشی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه