سیستم ضد تقلب والو از تاریخچه مرورگرتان دزدی نمی‌کند

نویسنده:

۰۳:۲۴:۵۹

هفته گذشته در شبکه Reddit فردی مدعی شد که والو و استیم، با استفاده از سیستم Valve Anti Cheat یا VAC دست به سرقت اطلاعات تاریخچه مرورگرتان می‌زنند. سپس شخص Gabe Newell، مدیر و موسس استودیو، در پاسخ به کاربرانی که در این مورد گفتگو می‌کردند مستقیما اعلام کرد که چنین چیزی حقیقت ندارد. وی با شکستن قانون اصلی خود در رابطه با VAC (یعنی صحبت نکردن در مورد چگونگی کارکرد آن) توضیحات بیشتری در مورد عملکرد این سیستم داد و موضوع دزدی اطلاعات را کاملا تکذیب کرد. در روزگاری که بازی سازان کوچک و بزرگ به سازمان ملی اطلاعات آمریکا جهت تکمیل پرونده‌ها کمک می‌کنند و حتی بیانیه‌ای هم در مورد آن صادر نمی‌کنند، مدیر شرکت Valve چنین موضوعی را کاملا انکار می‌کند.
 
وی بعد از رفع اتهام از سیستم VAC به "مهندسی اجتماعی" اشاره کرد که به اعتماد کاربران صدمه می‌زند: "همچنین یک مهندسی اجتماعی در کنار تقلب وجود دارد. که می‌گوید باید به اعتماد کاربران سیستم حمله کرد. اگر والو شیطانی است، پس آن‌ها همه وبسایت‌هایی که شما مشاهده می‌کنید را رصد می‌کنند. ادامه یافتن چنین صحبت‌هایی به سود متقلبین و سازندگان راه‌های تقلب است که سیستم VAC از اعتبار ساقط شود."
 
گیب نویل صحبت‌های خود را با 3 پرسش و پاسخ زیر به صورت طنز آمیز به اتمام رساند:
 
1.       آیا ما اطلاعات شما را به والو می‌فرستیم؟ نه
2.       آیا ما اهمیت می‌دهیم که شما از چه وبسایت‌های غیر اخلاقی بازدید می‌کنید؟ خدای من، نه. مخم ترکید.
3.       آیا والو از موفقیت تجاری خود استفاده می‌کند تا کارهای شیطانی انجام دهد؟ من اینگونه فکر نمی‌کنم. اما شما باید مطمئن باشید که ما قابل اعتماد هستیم. ما خیلی سخت تلاش می‌کنیم تا اعتماد شما را بدست آوریم و مراقب آن باشیم.

محسن وفانژاد

برگرفته از
سیستم ضد تقلب والو
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه