یک نهنگ کوسه

نویسنده:

۰۴:۳۶:۱۰

بنابر ایمیل‌ها، ظاهراً غواص بدون هیچ زخم و جراحتی موفق به فرار از این دردسر شده است. نهنگ کوسه ها به طور باورنکردنی مطیع هستند، آنها جانور خوارند، با دهان‌های بزرگ و باز خود شنا می‌کنند و از طریق جمع‌آوری پلانکتون‌ها و ماهیان کوچک تغذیه می‌کنند.
دهان آنها تا حدود 5 فوت عرض دارد که حدوداً 350 ردیف دندان را در برمی‌گرد که متناسب با سایز و اندازه آنهاست. بنابراین، به هیچ وجه در فکر ریسک غواصی در اطراف آنها نباشید. آقای هندلر می‌گوید: «تصویر خیره شدن غواص به دهان باز حیوان غول‌پیکر یک حرکت شدید و باورنکردنی آدرنالینی بود. من در آن زمان یک گروه اعزامی از عکاسان را رهبری می‌کردم. زمانی که شما آن پایین هستید انگار دنیای دیگریست. در روز آخرمان من در حال گرفتن عکس از یک نهنگ بودم که با شنا کردن به دنبال دوست عکاسم به پایان رسید. این حیوانات قدرت بینایی خیلی خوبی ندارند؛ با این وجود غواص به دنبال راهی برای فرار و رهایی از آن بود. اما اگر او موفق به فرار نمیشد و گرفتار دهان بزرگ و همیشه باز حیوان می‌گشت، در نهایت حیوان غول‌پیکر او را به بیرون تف می‌کرد!
این نهنگ کوسه‌های غول‌پیکر برای تغذیه از ماهی‌های تن که میلیاردها تخم تخم‌ریزی می‌کنند هر ساله به این منطقه باز می‌گردند.


ترجمه: ماجده محمدی

برگرفته از
نهنگ کوسه
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه