فروش پلی‌استیشن 4 به 5.3 میلیون رسید

نویسنده:

۰۹:۳۶:۲۸

پلی‌استیشن 4 قرار است که در تاریخ 22 فوریه در ژاپن، خانه‌ی سونی، عرضه شود و این روز مسلما روز مهم و بزرگی برای سونی خواهد بود. کنسول‌های بازی در بازار ژاپن تنها در صورتی موفق هستند که بتوانند نیاز این بازار، بازی‌های نقش آفرینی شرقی، را برآورده کنند و اصولا کنسولی مانند ایکس باکس وان آمریکایی یا ایکس باکس 360 حرف خاصی برای گفتن در این بازار ندارند و فروش آن‌ها با فروش کنسول‌های ژاپنی قابل مقایسه نیست.
 
از همین جهت، بازار ژاپن همیشه برای سونی در رقابت با مایکروسافت یک میدان جنگ تمام عیار بوده. خبر اعلام فروش 5.3 میلیونی کنسول در سراسر جهان درست همزمان با تائید تاریخ شروع مراسم سونی در ژاپن اعلام شد. سونی قبل از عرضه کنسول پیش بینی کرده بود که تا آخر ماه مارس 2013 (برابر با دهه اول فروردین 93) تعداد 5 میلیون کنسول به فروش خواهد رساند که در حال حاضر با وجود اینکه بیش از 40 روز تا پایان این تاریخ باقی مانده، به مقصد خود رسیده‌اند. البته می‌توان در نظر گرفت که سونی طی یک ماه آینده فقط یک میلیون کنسول در ژاپن به فروش برساند و اگر به موقع بازارهای غربی را تغذیه کند شاید این رقم از 7 میلیون هم تا پایان مارس 2013 گذر کند.
 
سونی در حال حاضر با کمبود پلی‌استیشن 4 در بازار مواجه است و کاربرانی که به فروشگاه‌ها مراجعه می‌کنند با گزینه "تمام شد" مواجه می‌شوند و اگر مسمم به خرید یک کنسول نسل هشتمی باشند، باید به سراغ ایکس باکس وان و یا Wii U بروند. با وجود اینکه تقریبا 3 ماه از عرضه کنسول گذشته سونی هنوز به خوبی نتوانسته بازار را تغذیه کند اما با این وجود از پیش بینی خودشان هم فراتر کسب کرده‌اند و این یک پیروزی بزرگ برای بخش سرگرمی‌های سونی محسوب می‌شود.
 
مایکروسافت ماه گذشته در تاریخ 24 ژانویه اعلام کرد که موفق به فروش 3.9 میلیون کنسول در سراسر جهان شده که این رقم هم برای مایکروسافت بسیار رقم قابل توجه و فراتر از حد انتظاری به نظر می‌رسد. به نظر می‌رسد که مردم در سراسر جهان نسبت به سال‌های گذشته علاقه‌ی بیشتری نسبت به بازی‌های ویدئویی پیدا کرده‌اند.

محسن وفانژاد

برگرفته از
پلی‌استیشن 4
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه