حفره امنیتی جدی در iOS 7

نویسنده:

۰۴:۳۰:۴۸

کاربران آی‌فون اپل با مشکلات امنیتی جدی مواجه شده‌اند که گفته می‌شود حفره‌های موجود در این سیستم‌عامل اجازه می‌دهد هر شخص بدون مشکل بتواند قفل نمایشگر را باز کند و وارد گوشی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سلولار – نیوز، «جوز رودریگز» (Jose Rodriguez) یک سرباز 36 ساله که در جزایر قناری اسپانیا مشغول فعالیت است، این مشکل را در آخرین نسخه از سیستم‌عامل موبایلی اپل شناسایی کرده و توضیح داده است که در فرآیند به‌روزرسانی سیستم‌عامل گوشی خود متوجه این حفره امنیتی شده است.
با این حفره امنیتی کاربران به راحتی می‌توانند کلید قفل روی نمایشگر آی‌فون را حرکت دهند تا قفل گوشی باز شود و امکان دسترسی به مرکز کنترل گوشی فراهم شود. 
در این حالت هر یک از افراد می‌توانند بخش هشداردهنده ساعت را فعال کنند. همچنین حرکت دادن کلید Sleep گزینه‌هایی را در اختیار کاربر می‌گذارد که به کمک آن می‌توانند گوشی را خاموش یا روشن کنند. 
با این حفره نرم‌افزاری اگر هر شخص دو‌بار پشت سرهم کلید سخت‌افزاری Home را فشار دهد می‌تواند به منوی اصلی وارد شود و به همه برنامه‌ها دسترسی داشته باشد. 
در این حالت شخصی که وارد گوشی می‌شود به دوربین، آرشیو تصاویر و فرآیند به‌اشتراک گذاشتن تصاویر با ابزارهای پیش‌فرض نصب شده از شبکه‌های اجتماعی دسترسی دارد. 
شرکت اپل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که به زودی وصله امنیتی برای رفع این حفره را عرضه می‌کند که این وصله با برنامه به‌روزرسان بعدی مخصوص سیستم‌عامل iOS 7 به دست کاربران می‌رسد.

برگرفته از
حفره امنیتی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه