جورج بوش نمایشگاه نقاشی برگزار می‌کند

نویسنده:

۰۳:۴۹:۰۷

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایشگاه نقاشی‌های رییس‌جمهور جنگ‌طلب آمریکا در روزهای نخستین ماه آوریل در نمایشگاه کتابخانه ریاست‌جمهوری جورج بوش و موزه کمپ دانشگاه ساوترن متودیست در دالاس برگزار می‌شود.

به گزارش رویترز، بوش، چهل‌وسومین رییس‌جمهور آمریکا، پس از ترک کاخ سفید به نقاشی کردن روی آورده و قرار است در این نمایشگاه که «هنر رهبری: دیپلماسی شخصی رییس‌جمهور» نام دارد، نزدیک به 20 اثر از او که همگی آن‌ها پرتره هستند به نمایش درآیند.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه تعدای از عکس‌های بوش با سران دیگر کشودها و شخصیت‌های مشهور جهانی به همراه دست‌نوشته‌های او در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

بوش که در دالاس زندگی می‌کند و در پایین نقاشی‌هایش به جای امضا، عدد 43 را می‌نویسد، پس از ترک کاخ سفید به کلاس نقاشی رفت و گفته است پس از خواندن کتاب «نقاشی به عنوان یک سرگرمی» نوشته وینستون چرچیل، نخست‌وزیر مشهور انگلیس در سال‌های جنگ جهانی دوم، به نقاشی علاقه پیدا کرده است.

در گذشته موضوعات نقاشی‌های بوش را بیش‌تر گربه‌ها و سگ‌ها تشکیل می‌دادند، اما او قصد دارد تصویر 19 نفر از رهبران جهان در دوره خودش را به تصویر بکشد که به طور قطع این پروژه شامل تونی بلر، نخست‌وزیر وقت انگلیس و نزدیک‌ترین متحد بین‌المللی او در حمله به عراق، می‌شود. همچنین به احتمال فراوان سیلویو برلوسکنی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا، ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه، ژاک شیراک، رییس‌جمهوری اسبق فرانسه، و آنگلا مرکل، صدراعظم ‌آلمان، از دیگر شخصیت‌های لیست نقاشی‌های بوش خواهند بود.

برگرفته از
جورج بوش
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه