کمبود پلی‌استیشن 4 در بازار به تابستان هم می‌رسد

نویسنده:

۰۸:۰۰:۲۷

پلی‌استیشن 4 در بازار بسیار کمیاب شده و کمتر فروشگاه‌های محلی‌ای را می‌توان یافت که به مدت زمان طولانی پلی‌استیشن 4 در ویترین‌های خود داشته باشند. به عبارتی عرضه و تقاضا با یکدیگر جور نیستند و تقاضای مردم بسیار بیشتر از پیش‌بینی‌های سونی بوده.
در آخرین خبری که سونی پیرامون مشکلات عرضه پلی‌استیشن 4 منتشر کرده می‌بینیم که این مشکل نه تنها در فصل بهار همچنان ادامه خواهد داشت بلکه به تابستان هم خواهد رسید. قریب به یک ماه پیش، در 4 مارس، سونی اعلام کرد که فروش PS4 از مرز 6 میلیون هم گذشت. امروز در تاریخ 31 مارس، سال مالی شرکت سونی به پایان می‌رسد. اندرو هاوس، رئیس بخش سرگرمی‌های اروپای سونی جزئیاتی از پیش بینی‌های شرکت منتشر کرده بود که نشان می‌داد سونی برای 5 میلیون کنسول تا انتهای 31 مارس برنامه ریزی کرده بوده در حالی که این رقم، یک ماه پیش از اتمام موعد، 1 میلیون بیشتر بوده. با توجه به عرضه کنسول در کشورهای بیشتر طی 2 ماه اخیر، خصوصا خانه سونی، کشور ژاپن، بعید نیست در گزارش جدیدی که سونی طی هفته آینده منتشر خواهد کرد رقم فروش پلی‌استیشن 4 به 7 میلیون هم نزدیک شده باشد. البته تصور کنید که اگر PS4 در بازار به اندازه کافی موجود بود و هر خریداری می‌توانست کنسول نسل هشتمی خود را تهیه کند این رقم چقدر می‌توانست بیشتر باشد. همه این موارد را زمانی که در کنار عرضه بازی Infamous: Second Son قرار دهید احتمالات قوی‌تر می‌شوند. Infamous: Second Son یکی از مهم‌ترین بازی‌های سونی طی ماه‌های اخیر برای این کنسول بازیست که فروش خوبی را در بازار تجربه کرده و باعث افزایش فروش کنسول در بازارهای غربی هم شده.
انتظار می‌رود که نه تنها سونی، بلکه مایکروسافت و نینتندو هم طی هفته آینده و بعد از بررسی وضعیت بازار طی ماه‌های اخیر گزارش‌های مالی خود را منتشر کنند که جزئیات کامل فروش کنسول‌ها در سراسر جهان را مشخص کند.

محسن وفانژاد

برگرفته از
پلی‌استیشن 4
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه