لندرور نامرئی با کاپوتی شفاف

نویسنده:

۰۴:۴۶:۳۴

از طریق این تصویر‌برداری مفهومی و مجازی مبتکرانه کاپوت شفاف مدل بریتانیایی، راننده می‌تواند زمین را درست در مقابل فرمان خود و جاده در کمین موتور ماشین ببیند.
در این فن‌آوری کاپوت شفاف، از دوربین‌های جاسازی شده در جلو پنجره مشبک4x4 جهت ضبط تصاویر زنده و انتقال آنها  به صفحه HUD بزرگ در مقابل راننده استفاده می‌شود، در این صفحه تمام اطلاعات مورد نیاز میدان دید راننده نمایش داده می‌شود. اگر چه مفهوم HUD چیز جدیدی نیست؛ یک مدل آتی مینی کوپر S با ویژگی‌های یک سیستم مشابه که میزان سرعت را همراه با یک دستورالعمل نمایش می‌دهد؛ در این لندرور از چنین سیستم گسترده‌ای استفاده شده است.
از یک نظر، بیشتر صفحه‌هایHUD  اطلاعات مربوط به بخش کوچکی از میدان دید شما را نمایش می‌دهند، یعنی چیزی شبیه به کاری که Google Glass انجام میدهد. صفحه ‌HUD کاپوت شفاف در مقایسه با سایر صفحه‌هایHUD، هم از نظر فیزیکی و هم از نظر وسعت میدان دید اشغال شده، بسیار غول پیکر است. اطلاعات دیگری که در صفحه‌های ‌HUD کاپوت شفاف نمایش داده می‌شود، از جمله قطب نمای دیجیتال، موقعیت فرمان، انحراف از مسیر و اطلاعات میزان شیب، مواردی است که در حال حاضر هم در در لندرورهای موجود وجود دارد و با آنها آشنایی داریم. علاوه بر این‌ها انتظار می‌رود یک سیستم پیشرفته جاده محور جهت دریافت و بررسی هوشمند اطلاعات در این فن‌آوری صفحه ‌HUD کاپوت شفاف تعبیه شود. از طرفی در این طرح، پتانسیل زیادی برای داشتن مجموعه‌ای از دوربین‌ها جهت پوشش‌دهی بخشی از زمین وجود دارد. فن‌آوری صفحه HUD کاپوت شفاف را بسته به نیاز و دلخواه می‌توان روشن و یا خاموش کرد که در برخی مواقع استفاده بیش از حد آن موجب حواس پرتی نگردد، مگر اینکه شما برای دیدن چند متر اضافی از جان خود دست کشیده باشید. ما همچنان درگیر این هستیم که بفهمیم چه تعداد دوربین در این مدل لندرور جاسازی شده و این صفحه HUD کاپوت شفاف چطور تصاویر را بر اساس چشم انداز متغییر راننده تنظیم و نمایش می‌دهد؛ به محض کشف این موارد اطلاعات خود را به‌روز خواهیم کرد. 


ماجده محمدی

برگرفته از
لندرور نامرئی
لینک کوتاه
برچسب ها