فرانسه، دومین تولیدکننده بزرگ بازی در سراسر جهان

نویسنده:

۱۲:۲۲:۰۸

 

گزارش منتشر شده بیان می‌کند که استودیوها و شرکت‌های پرآوازه بازی‌سازی چون Arkane Studios و Ubisoft در این روند بسیار تاثیرگذار بوده‌اند و باعث شده‌اند که بین سال‌های 2011 تا 2012، درآمد صنعت بازی‌سازی به مبلغ کل 60 میلیارد یورو در سال برسد. در این پرونده آمده است که پس از ایالات متحده‌ی آمریکا، فرانسه دومین ناشر بزرگ بازی‌های رایانه‌ای در سراسر جهان است که در اصل محصولات فرهنگی این کشور بیشترین فروش را در میان کشورهای اروپایی را هم داشته.
 
در قسمت دیگری از این مقاله آمده که 31 میلیون فرانسوی بازی‌های ویدئویی انجام می‌دهند که این رقم تقریبا 50 درصد جمعیت کنونی کشور فرانسه را شامل می‌شود. در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، 31 میلیون فرانسوی بیشترین تعداد گیمرهایی هستند که در یک کشور متمرکز هستند و این منبع مدعی شده در هیچ کشور دیگر اروپایی شما نمی‌توانید 31 میلیون گیمر پیدا کنید. همچنین گفته شده که تقریبا از هر 10 فرانسوی، حداقل 8 نفر در طول سال 2013 مبادرت به انجام بازی‌های ویدئویی در فرمت‌های مختلف کرده‌اند. 
 
کشور فرانسه بازی‌های تاثیر گذار و ارزشمند زیادی را در سال‌های گذشته تولید کرده که از میان آن‌ها می‌توان به آثار کارگردان پرحاشیه‌ی سونی یعنی دیوید کیج هم اشاره کرد. یوبی‌سافت از سوی دیگر با بازی‌هایی چون Assassin's Creed و Rayman نیز تجارتی پرسود را برپا کرده و استودیوی Arkane با جمعی از نوابغ، یکی از بهترین بازی‌های سال 2012 را منتشر کردند که DisHonored نام داشت. با گسترش بیشتر بازی‌سازی در فرانسه و شعبه‌های مختلف یوبی‌سافت انتظار می‌رود که این اعداد و ارقام سال‌های آینده بیشتر هم بشود.

محسن وفانژاد

برگرفته از
فرانسه، دومین تولیدکننده بزرگ بازی در سراسر جهان
لینک کوتاه
برچسب ها