سونی و ضرری هنگفت در سال گذشته

نویسنده:

۰۸:۴۲:۱۳

 

 
در حالی که پیش‌تر، در ماه فوریه، اعلام شده بود سونی مجموعا 110 میلیارد ین معادل 1.07 میلیارد دلار در طول سال مالی 2014 (از 1 آپریل 2013 تا 31 مارس 2014) ضرر دیده، اما این بار و پس از گذشت بیش از یک ماه از پایان این سال مالی، سونی خبر داده که رقمی که قبلا گفته شده تغییراتی به خود دیده و 200 میلیون دلار دیگر به آن افزوده شده است.
 
با توجه به استقبال شگفت انگیز از پلی‌استیشن 4 در همین مدت زمان اندک، به نظر می‌رسد که این خبرها اندکی عجیب به نظر برسند اما به هر حال بخش بازی‌های ویدئویی و سرگرمی تنها یک بخش از مجموعه‌ای بزرگ به نام سونی هستند. گفته شده که سونی در بخش‌های مختلفی طی این سال ضررهای بدی را متحمل شده که یکی از آن‌ها حوزه دیسک‌های نوری است. با وجود استقبال گسترده و میل بسیار به استفاده از فضای ابری و تمام دیجیتالی شدن برخی دستگاه‌ها، استفاده از دیسک‌های نوری هم به حداقل رسیده و تولید هم به همان نسبت کمتر شده است.
 
از سوی دیگر خبر خروج سونی از فضای لپ تاپ‌ها و فروش برند VAIO، تاثیر زیادی بر فروش محصولات این شرکت داشته و به گفته مقامات این شرکت، پس از اعلام این خبر، به وضوح می‌توان متوجه شد که فروش لپ‌تاپ‌های VAIO چقدر ضعیف‌تر شده است. اما به هر حال باز هم فروش خارق العاده پلی‌استیشن 4 به سونی کمک چندانی نکرده. اندرو هاوس، مدیر بخش سرگرمی‌های سونی پیش بینی کرده بود که تا پایان سالی مالی 2014، تقریبا 5 میلیون کنسول پلی‌استیشن 4 فروخته شود اما این رقم در حقیقت تا پایان این تاریخ به 7 میلیون کنسول رسید.

محسن وفانژاد

برگرفته از
سونی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه