ضریب نفوذ اینترنت در ایران به ٥٤ درصد رسید

نویسنده:

۱۲:۵۷:۳۳

مرتضی براری، معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فن‌آوری، در گفت‌وگویی با خبرگزاری "ایسنا" اعلام کرد که ضریب نفوذ اینترنت در ایران به ٥٤ درصد رسیده است.

این مقام مسئول که روز پنجشنبه (٢٥ اردیبهشت / ١٥ مه) در جلسه‌ی بررسی زیرساخت‌های ارتباطی استان قزوین صحبت می‌کرد، اعلام کرد که ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور هم به ٨١ درصد رسیده است.

براری همچنین گفت که شمار خریداران بازی‌های کامپیوتری در کشور به ٢٥ میلیون نفر رسیده است. او معتقد است که حوزه‌ی بازی‌های کامپیوتری قابلیت بالایی برای سرمایه‌گذاری اقتصادی و اشتغال‌زایی برای جوانان دارد.

پیش از این "سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت در ایران" اعلام کرده بود که نزدیک به ٤١ میلیون نفر در کشور کاربر اینترنت‌اند. این گزارش البته تاکید داشت که همه‌ی این کاربران "مشتری دائمی" اینترنت نیستند.

بنا به آمار، استان مازندران بیشترین ضریب نفوذ اینترنت در کشور را دارد و بعد از مازندران، استان‌های تهران و اصفهان بیشترین نفوذ اینترنت در کشور را دارا هستند. دو استان سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی کمترین تعداد کاربر اینترنت را دارند.

معاون حقوقی وزیر ارتباطات وعده داد که به زودی اینترنت پرسرعت برای دست‌کم ٦٤ روستا در کشور راه‌اندازی خواهد شد. او همچنین گفت که وزارت ارتباطات و فن‌آوری دولت یازدهم این آمادگی را دارد که وضعیت اینترنت در سطح شهر و روستا را به یک کیفیت و استاندارد برساند.

منبع: DW.DE

برگرفته از
ضریب نفوذ اینترنت
لینک کوتاه
برچسب ها