طرح مفهومی ویجت‌های سیستم عامل iOS 8 + ویدیو

نویسنده:

۱۰:۱۷:۲۸


اما وقتی حرف از طرح مفهومی است، ترجیح می‌دهیم کاری را ببینیم که طراحی، راه حل عملی را برای فائق آمدن به مشکلی مطرح می‌کند و نه فقط یک طرح مفهومی غیر واقع گرایانه را براساس سلیقه‌ی خودش در معرض دید عموم قرار می‌دهد. جی مکلانی این کار را با طرح مفهومی خودش با عنوان بلوک‌ها انجام داده است.
ایده‌ی کار بسیار ساده است، اندروید ویجت دارد، ویندوز فون کاشی‌های زنده‌ی خودش را دارد، بنابراین اپل قرار هست چه راه حلی ارائه کند؟ ماکلانی تفکر بسیار زیادی در این طراحی به خرج داده است و پیش ارائه‌ی طرح خودش، بیش از 5000 لغت در خصوص ایده‌ی طراحی شده‌اش قلم فرسایی کرده است.  این ایده تا حدودی مشابه ایده‌ی ارائه شده‌ی جان مایکل در سال 2011 می‌باشد که پس از انتشار ایده‌ی خود توسط اپل به استخدام درآمد.  بلوک‌ها در واقع به نوعی ترکیبی از ویجت‌های و کاشی‌های زنده هستند، در این طرح مفهومی شما قادر به بزرگ و کوچک کردن بلوک هر برنامه‌ای هستید تا اطلاعات بیشتری را از آن برنامه ببینید یا اینکه بلوکی را بصورت همیشگی بزرگ کنید تا اطلاعات خودش را همواره به صورت زنده بروز نماید و یا حتی به از بلوکی برای کنترل موسیقی استفاده کنید.
ماکلانی توضیحات بسیار دقیق و جامعی در مورد سایز پیکسل‌های بلوک‌ها و مسائل جانبی آن‌ها ارائه کرده است که بیشتر برای طراحان مورد استفاده هستند.
تصاویر گویای ظرافت و کیفیت این ایده می‌باشند.محسن پرهیزکار

برگرفته از
iOS 8
لینک کوتاه
برچسب ها