فیلم عاشقانه «The Fault in Our Stars»، از فیلم علمی-تخیلی تام کروز پیشی گرفت

نویسنده:

۱۲:۲۹:۰۱

 با وجود بودجه هنگفت 175 میلیون دلاری خود تنها موفق به فروش 29میلیون دلار شده است، در حالی که فیلم نوجوانانه «The Fault in Our Stars» با بودجه‌ تنها 12 میلیون دلار، به فروشی معادل 48.2میلیون دلار دست یافت.

«The Fault in Our Stars» که بر اساس کتابی از «جان گرین» ساخته شده است، داستان پسر نوجوانی را که با سرطان دست به گریبان است(با بازی شیلین وودلی) روایت می‌کند. آمار نشان می‌دهد که 82 درصد مخاطبان این فیلم، زنان هستند. کمپانی فاکس قرن بیستم(تهیه کننده فیلم The Fault in Our Stars) اعلام کرده‌است که 79درصد بیننده‌های این فیلم، زیر 25 سال سن داشته‌اند. تریلر این فیلم در یوتویب حدود 21 میلیون بازدید کننده داشته‌است.
سایت Rentrak دلیل موفقیت این فیلم را تغییر در مخاطبان سینما می‌داند. موفقیت «The Fault in Our Stars» در کنار فیلم‌هایی چون توایلایت(Twilight) و هانگرگیمز(Hunger Games) نشان می‌دهد که فیلم‌هایی با بودجه بالا و مردمحور برای مخاطبان زن جذابیتی ندارند و الگوی مخاطبین سینما در حل تغییر است. دختران نوجوان که هالیوود برای دهه‌ها آن‌ها را نادیده گرفته است، حالا نقش پررنگی را در فروش فیلم‌ها ایفا می‌کنند.
این در حالی است که «Edge of Tomorrow» (با بازی تام کروز و امیلی بلانت)، بیشتر برای مردان که حدود 61درصد بیننده‌ها را تشکیل داده‌اند جذاب بوده است.
با این حال «Edge of Tomorrow» در اکران جهانی خود-مخصوصا در کره، روسیه و چین- با فروشی معادل 82میلیون دلار در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفته است.
«Maleficent» با بازی آنجلینا جولی در هفته دوم با فروشی معادل 33.5 میلیون دلار به ربطه دوم سقوط کرد و «X-Men: Days of Future Past» و «A Million Ways to Die in the West» به ترتیب در رده چهارم و پنجم فروش این هفته قرار گرفته‌اند.

پریا پورمند

برگرفته از
The Fault in Our Stars
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه

0 دیدگاه برای “فیلم عاشقانه «The Fault in Our Stars»، از فیلم علمی-تخیلی تام کروز پیشی گرفت”