آیا باستان‌‏شناسان بقایاى سگی افسانه‌‏اى را یافته‌‏اند ؟

نویسنده:

۰۶:۰۵:۱۷

 اپک تایمز در بخش ماوراء دانش، داستان‎هایی از پدیده‌های خارق‌العاده را گردآوری کرده تا راه را برای باور مسائل ممکنی که قبلاً انکار می‌شدند باز کند. آیا آن‎ها واقعیت دارند؟ تصمیم با خود شماست.

با استناد به گزارش خبری «اکسپرس» باستان‌‏شناسان در خرابى‌‏هاى صومعه‌‏ی «لیستن» در«سوفولک» انگلستان جمجمه‌‏ی عظیم سگى را یافتند که طول پاى عقب آن به ٢.١ متر می‌‏رسد. آثار باقى‌‏مانده بسیار نزدیک به مکانی است که افسانه‌‏ی باستانى سگ پاسدار دوزخ که «پوست سیاه»نامیده مى‌‏شد در آن‌‏جا وجود دارد. این سگ با چشمانى سرخ آتشین و موهایى بلند به روستائیان حمله‌‏ور مى‌‏شد.

نام «پوست» از کلمه‌‏ی انگلیسى قدیمی «سکاکا» به معنى شیطان مى‌‏آید. او یکى از چندین سگ شیطانى شناخته شده در جزیره‌‏ی بریتانیاست. به عقیده‌‏ی عده‌‏اى داستان ظهور این سگ در طوفان چهارم اوت سال ١٥٧٧ در کلیساى مقدس «ترینیتى بلیتس بورگ» بسیار مشهور شد. بر طبق این افسانه، به علت رعد و برق درِ کلیسا با شدت باز شده و سگ غراّن عصبانى در حالى‌‏که دندان‌‏غروچه مى کرد وارد کلیسا شد؛ به سمت اعضاء کلیسا دوید؛ یک مرد و یک پسر را کشت و قبل از فرار برج کلیسا را شکست. اتفاقاً در همان‌‏روز«رورند ابراهام فلیمینگ» در کلیساى «مریم مقدس» در سال ١٥٧٧ براى عموم شرح داد:

«این سگ سیاه یا شیطان که فقط خدا مى داند کیست و از کجاست با سرعتى باورنکردنى تمام کلیسا را طى کرد؛ کاملاً آشکار و واضح ازمیان دو نفر که زانو زده بودند و مشغول عبادت بودند رد شد و از پشت، گردنشان را به شدت گرفت و در یک لحظه آن‌‏ها را کشت.»

برندن ویکلینز مسئول طرح گروه کاوش‌‏گرى دیگ ونچرز گفت :«اغلب افسانه‌‏هاى مرتبط با سگ‌‏ها ممکن است ریشه در واقعیت داشته باشد.»

بقایاى این سگ بزرگ که حدوداً ٩٠ کیلوگرم  وزن داشته، فقط در چند مایلى ٢ کلیسایى که وی نمازگران را در آن کشته به دست آمده است. واضح است که در قبرى کم‌‏عمق به خاک سپرده شده و زمان آن درست هم‌‏زمان با گریختن او به اطراف سوفولک بوده است.

آزمایش‌‏‌‏ها سن دقیق استخوان‌‏ها را روشن کرده و داستان سگ دوزخى  را محتمل تر مى کند؛ ولى احتمال اینکه آن، سگ شکاری پیر یک راهب باشد را کاهش می‌‏دهد. در هرصورت بدون توجه به اینکه نتیجه چه باشد، بعید است که چهره‌‏ی این منطقه که با افسانه‌‏های پوست سیاه برای جلب کنجکاوی توریست‌‏ها مرتبط است، تغییر کند.

اپک‌‏تایمز

برگرفته از
سگی افسانه‌‏اى
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه