آزمایشگاه سلامتی Cue

نویسنده:

۱۲:۴۷:۰۷

اگر تا به‌ حال هر کدام از برنامه‌های تلویزیونی House و یا ER را مشاهده کرده باشید، مطمئناً می‌دانید که آزمایشگاه نقش بسیار مهمی در تشخیص و مداوای یک بیماری دارد. از طرفی تکنولوژی این روزها تلاش بسیاری می‌کند تا جایگاه خود را در حوزه سلامت به تثبیت برساند. در حالی که مچ بندها و سنسورهای مختلف سلامتی، اطلاعات مفیدی از وضعیت جسمانی کاربران ارائه می‌دهند، تا به حال دستگاهی وجود نداشته است که بتواند بیماری‌ها را تشخیص دهد.
اما از سال آینده با استفاده از Cue شما قادر خواهید بود آزمایش‌های خود را از روی خون، بزاق دهان و مخاط بینی به تنهایی و درست در خانه خود انجام دهید.  Cue یک جعبه 199 دلاری است که قرار است به شکل آزمایشگاه کوچکی در خانه شما باشد.  از این طریق شما متوجه خواهید شد که آیا بیمار هستید یا نه، و در صورتی که بیمار هستید، بیماری شما از کدام ناحیه است.  علاوه بر این شما قادر خواهید بود میزان تستوسترون خود را نیز با استفاده از این محصول تست وکنترل نمایید. موارد دیگر استفاده این محصول، جهت تشخیص سرماخوردگی، درجه  تب و التهاب، بالا و یا پایین بودن ویتامین D و تشخیص شرایط بدن بانوان جهت زمان مناسب بارداری می‌باشد.
 این دستگاه  قادر است میزان ویتامین  D بدن را در ١٠ دقیقه تشخیص دهد و یا نتیجه آزمایش سرماخوردگی را طی ٣ دقیقه اعلام نماید.
در کل هدف اصلی از تولید  این محصول این است که کاربر دیگر نیازی به مراجعه مکرر به پزشک نداشته باشد.  Cue می‌تواند برخی از بیماری‌ها را تشخیص دهد و در پیشگری و یا درمان آن‌ها به شما کمک کند.
Cue  برای انجام هر آزمایش از کارتریج‌های مخصوصی استفاده می‌کند که این کارتریج‌ها یک ‌بار مصرف هستند و در مجموعه‌های ٥ تایی و با قیمت ٢٠ دلار عرضه می‌شوند. البته کارتریج‌های مربوط به تشخیص سرماخوردگی گران‌تر هستند و 3 عدد از آن‌ها قیمتی در حدود ٣٠ دلار دارد.
این دستگاه پس از انجام آزمایشات، نتایج را با استفاده از بلوتوث به اپلیکیشنی مخصوص به خود بر روی تلفن‌های هوشمند ارسال می‌کند. برنامه Cue علاوه بر نمایش نتایج، راهکارهای بهبود سلامت را نیز به کاربر عرضه می‌کند.
 Cue در حال حاضر در انتظار تایید اداره کل دارو و غذای آمریکا (FDA) است. این دستگاه در ردیف محصولات تحت بررسی و رسیدگی قرار دارد و  به عبارتی قابل فروش نیست. پیش بینی می‌شود این محصول به محض دریافت مجوز از FDA، در بهار سال آینده به بازار عرضه شود. اما تا آن زمان با پیش سفارش این محصول از طریق منابع اعلام شده می‌توانید از تخفیف 33% آن استفاده کنید.

ماجده محمدی

برگرفته از
CUE
لینک کوتاه
برچسب ها