تجهیز پلیس لس آنجلس به موتورسیکلت الکتریکی MMX، ویژه ماموریت‌های بی سر و صدا

نویسنده:

۰۱:۲۲:۱۱

 

برای افسران پلیس کارکشته، همیشه موتورسیکلت مزیت‌های بسیاری نسبت به اتومبیل‌های گشت داشته است. این ابزار دو چرخ، سریع تر از هر وسیله ٤ چرخی آنها را در ترافیک سنگین شهرها جابجا می کند. و البته از نظر سوخت هم بسیار به صرفه‌اند. اما سر و صدای زیادی به راه می‌اندازند و در ماموریت‌های مخفی و تعقیب‌های پنهانی اندکی مشکل ساز می‌شوند.
 
ولی حداقل برای پلیس موتورسوار لس آنجلس وقت آن رسیده که جشن بگیرند. زیرا طی یک پروژه آزمایشی، دپارتمان پلیس این شهر یکی از موتورسیکلت‌های برقی MMX شرکت Zero را به خدمت خواهد گرفت تا در کنار تمام مزایای آن، سکوت را هم به ماموریت‌های پلیس هدیه کند.
 
البته سکوت تنها مزیت افزوده این موتورسیکلت نیست. بلکه هزینه سوخت هم بسیار کاهش خواهد یافت و هر بار شارژ این وسیله نقلیه کمتر از نیم دلار هزینه در بر دارد. هیچ آلودگی ایجاد نمی‌کند. و بدون صدا و آلودگی درون ساختمان های بزرگ و راهروها به تعقیب مضنونین همیشگی خواهد پرداخت.
 
مدل MMX شرکت Zero یک موتور مخصوص نیروهای ویژه است. این موتورسیکلت تا عمق یک متری ضدآب است و با گشتاور نیروی ٩٢ نیوتون متر می‌تواند در ٤.٤ ثانیه سرعت پلیس را به ١٠٠ کیلومتر در ساعت برساند. و البته در صورت لزوم افسر پلیس می تواند با حداکثر سرعت ١٣٧ کیلومتر بر ساعت مشغول تعقیب و گریز شود.  هرچند باید مراقب باشد قبل از زمان دو ساعته اتمام شارژ باتری، ماموریت را به پایان برساند.

برگرفته از
موتورسیکلت الکتریکی MMX
لینک کوتاه
برچسب ها