عنوان بهترین نمایشگر تبلت… از آنِ سامسونگ Galaxy Tab S

نویسنده:

۱۲:۵۰:۴۰

کارشناسان نمایشگر لمسی AMOLED در تبلت‌های Galaxy Tab S 8.4 و Galaxy Tab S 10.5  را تحسین کرده‌اند و می‌گویند با پنلی که در سامسونگ Galaxy S5 به کار رفته است شباهت دارد؛ همان گوشی هوشمندی که نمایشگرش به عنوان بهترین نمایشگر توسط DisplayMate جایزه دریافت کرده بود. بنابران، به نظر می‌رسد که سامسونگ روی فناوری Super AMOLED برای Tab S شرط‌بندی کرده است. از زمان Galaxy Tab 7.7، اینها اولین تبلت‌هایی هستند که نمایشگر AMOLED دارند. با این حال، به نظر می‌رسد واقعاً ارزش انتظار کشیدن برای آن را داشته است.
 
در این آزمایشات، سری Galaxy Tab S برای عملکرد نمایشگر تبلت رکورد جدید را ثبت کرد و بالاترین میزان دقت رنگ، کمترین بازتابندگی و کوچکترین تغییر روشنایی با زوایه دید را در میان تبلت‌ها داشت. این امتیازات با نسبت کنتراست بی‌نهایت AMOLEDها به خوبی مشهود است. وقتی صحبت از دقت رنگ به میان می‌آید، نه تنها بهترین نمایشگر را در میان تبلت‌ها دارد بلکه از هر تبلت یا گوشی هوشمندی نیز برتر هستند و حتی می‌توانند از پنل Galaxy S5 نیز سبقت بگیرند.
حداکثر روشنایی تبلت‌ها خوب بود اما رکوردشکن نبود. نوکیا لومیا 2520 با 684 نیت از جدیدترین تلاش سامسونگ با 546 نیت بهتر است. به نظر می‌رسد که این تنها زمینه‌ای است که پنل‌های Tab S در رتبه‌بندی عالی قرار نمی‌گیرند.
 
سری Tab S جانشین تبلت آمازون به نام Kindle Fire HDX شده‌اند و عنوان بهترین نمایشگر در تبلت‌ها را از آن خود کرده‌اند. بدین ترتیب، آمازون را به مقام دوم تنزل داده‌اند. به این معنی که iPad Air اپل اکنون جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

سعیده اکبری

برگرفته از
عنوان بهترین نمایشگر تبلت
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه