ترس ال‌جی و سامسونگ از Fire Phone آمازون

نویسنده:

۰۳:۲۵:۳۹

بر طبق گزارشات Korea Times، ال‌جی و سامسونگ تلفن همراه جدید آمازون به نام Fire Phone را یک تهدید احتمالی برای کسب‌وکار تلفن‌های هوشمند می‌دانند. زیرا این گوشی نه تنها مزایای یک گوشی هوشمند را دارد بلکه به یمن وجود قابلیت Firefly، راهی ساده و سریع برای خرید آنلاین محسوب می‌شود.

این منبع کره‌ای گفته است که سامسونگ و ال‌جی، دو سازنده بزرگ کره جنوبی، در حال ارزیابی و رصد کردن تأثیر Fire Phone در صنعت تلفن همراه هوشمند هستند. البته، اکنون خیلی زود است که بگوییم آیا اولین تلفن آمازون موفق خواهد شد و بازی را به نفع خود عوض کند یا نه. زیرا این گوشی تا اواخر جولای عرضه نخواهد شد. حتی یکی از تحلیل‌گران امنیتی سامسونگ چنین گفته است که:
«با ترویج سه عنصر زنجیروار توزیع، محتوا و سرویس ابری، ظهور گوشی آمازون شرکت‌های کره‌ای را تهدید خواهد کرد. اگر تأثیر تلفن همراه آمازون را دست کم گرفته باشید، باید بگویم واقعاً در اشتباه هستید.»
ما کاملاً اطمینان داریم که سامسونگ و ال‌جی آمازون را دست کم نخواهند گرفت و این را خواهند دانست که چگونه با چالش‌هایی که این شرکت امریکایی بر سر راه آنها و تمام سازندگان تلفن همراه هوشمند دنیا می‌گذارد مبارزه کنند.
اوایل این هفته رسانه‎‌های تایوانی تخمین زده‌اند که آمازون تا پایان امسال 2 تا 3 میلیون Fire Phone صادر خواهد کرد. بعد از Fire Phone ممکن است آمازون تصمیم بگیرد گوشی‌های هوشمند دیگری را عرضه کند که منحصر به امریکا نشود. اما این قضیه هنوز تأیید نشده است.

سعیده اکبری

برگرفته از
Fire Phone
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه