معرفی نسل جدید مرسدس بنز CLS + ویدیو

نویسنده:

۱۰:۳۱:۵۴

در دنیای طراحی، گاهی اوقات محصولاتی معرفی می شوند که انقلابی در سبک طراحی و کاربری خودرو ایجاد می کنند. به جرات می توان گفت که در دهه اول قرن بیست و یک ، مرسدس بنز با سبکی نوین و درخشان در طراحی، محصولی با نام CLS را معرفی کرد که طرفداران بیشماری را در طول سالهای گذشته به دست آورده است و بدون شک می توان آن را یکی از همین محصولات انقلابی معرفی کرد. اصول طراحی این محصول، ترکیب ظرافت و اسپرت بودن اتومبیل های کوپه با کاربری و راحتی اتومبیل های سدان بوده که نتیجه آن، خلق این کوپه چهار نفره است.

هم اکنون، مرسدس بنز از نسل جدید این خودرو رونمایی کرده است که در واقع نسل سوم آن به حساب می آید. در طراحی این محصول ویژه، همانند همیشه عناصر آینده نگرانه ای در قسمت طراحی آن به چشم می خورند همانند چراغ های LED بسیار زیبا و فاصله بین دو کلمه جلو و پنجره خاص و جدید مرسدس بنز.


سبک جدید نورپردازی

CLS جدید به سیستم نورپردازی جدیدی مجهز است که به صورت انتخابی قابل سفارش می باشد. این سامانه نورپردازی LED چند پرتو با نام انحصاری MULTIBEAM  LED ، تاثیر بسزایی در بهبود دید در شب دارد. در هر یک از چراغ های جلو، 24 عدد LED از مجموع 36 عدد LED به کار رفته در سامانه نورپردازی ، به صورت مستقل یکدیگر را کنترل می کنند. این بدان معناست که نور به صورت ویژه ای با هر شرایط ترافیکی به سرعت تطبیق پیدا می کند و همچنین، به شکلی بسیار زیبا و چشم گیر می درخشد. در سامانه نورپردازی جدید، علاوه بر دوربین نصب شده بر روی شیشه جلو، چهار کنترل کننده بیش از 100 بار در هر ثانیه، بهترین شرایط توزیع نور را محاسبه می کنند. این سیستم موجب می گردد تا نورپردازی چراغ های جلو، در سریعترین حالت ممکن با شرایط مختلف ترافیکی تطبیق پیدا کند. زمانی که در ا آزادراه ، اتومبیلی شناسایی گردد، این سیستم شدت و برد نور را افزایش می دهد بدون آنکه موجب خیره شدن چشم رانندگان روبه رویی گردد. همچنین، برای بهبود میدان دید، مه شکن های خودرو به سرعت میزان توزیع نور را بهینه می کنند.


نوآوری لوکس

چگونه می توان در یک نگاه به عمق احساسات بیننده نفوذ کرد؟ این هنر طراحان مرسدس بنز است تا با مهارت و تخصص خود، داخل اتومبیل را طوری طراحی کنند که هر بیننده ای را در نگاه اول به آن مجذوب کنند. در CLS جدید، طراحان مرسدس بنز، داخل این خودرو را بر مبنای خط مشی جدید شرکت و بر اساس ایدهWELCOME effect یا اثر خوشامدگویی طراحی کرده اند. استفاده از کروم در سطوح مختلف و زینت دادن خودرو با چوب، کربن و یا رنگ لاک الکل پیانویی، اثری کلاسیک و در عین حال ا بعد از اسپرت  ویرگول گذاشته شود جلوه ای دست ساز و احساس جدید بودن را به سرنشینان القا می کنند. در قسمت جلوی و روی داشبورد نیز، استفاده از نمایشگر 20.3 اینچی رنگی، شخصیتی مدرن به داخل کابین افزوده است. از دیگر امکانات جدید در این نسل جدید می توان به فرمان سه پره جدید، تودوزی DESIGNO در رنگ های مختلف و دنیایی از جزئیات و انتخاب های متنوع اشاره کرد.


MERCEDES ME

حفظ زمان یکی از مسائل مهمی است که هدف اصلی سرمایه گذاران حذف شود مرسدس بنز را تشکیل می دهد. چرا که یک واکنش سریع، می تواند جان یک انسان را نجات دهد. با این سامانه جدید مرسدس بنز ، افراد حاضر در داخل اتومبیل می توانند مطمئن باشند که در حوادث و وضعیت های اورژانسی، سیستم مدیریت سوانح مرسدس بنز، به صورت خودکار اطلاعات وضعیت خودرو و موقعیت مکانی آنها را به مراکز اورژانس منتقل می کند. همچنین این سیستم در صورتی که خودرو با نقص فنی مواجه گردد، اطلاعات را به مراکز سرویس دهی مرسدس بنز منتقل می کند تا این مراکز، متخصصان و یا قطعات مورد نیاز را به محل خرابی خودرو ارسال کنند. برای مثال، اتومبیل به صورت خودکار در صورتی که ترمزها و یا روغن موتور نیاز به تعویض داشته باشند، وضعیت را به مراکز سرویس مرسدس بنز گزارش می دهد. سیستم Mercedes me، نه تنها برای افزایش ایمنی و راحتی بیشتر رانندگان و سرنشینان، بلکه برای برآوردن نیاز راه اندازی شده است. در واقع می توان گفت که خلق این سیستم، بر مبنای نیاز مبرم مشتریان پر دغدغه امروزی بوده است.


سطح جدیدی از راحتی، کارامد بودن و پویایی

در نسل جدید CLS، یک نقطه بسیار برجسته وجود دارد: 9G-TRONIC. جعبه دنده اتوماتیک 9 سرعته فوق العاده پیشرفته و جدید مرسدس بنز که هیچ مشابهی برای آن وجود ندارد. این سیستم تعویض دنده اتوماتیک جدید، تاثیر بسیار زیادی در بهینه سازی در مصرف سوخت، راحتی و پویایی در رانندگی دارد. در صورتی که حالت رانندگی پویا انتخاب شده باشد، تعویض دنده سریعتر انجام خواهد شد که دور موتور در سریع ترین حالت ممکن افزایش یابد. همچنین شما می توانید در هر زمان که بخواهید، از طریق اهرم های پشت فرمان، تعویض دنده را به صورت دستی انجام دهید. این سیستم در تعامل با سامانه اقتصادی ECO جدید با قابلیت خاموش کردن خودکار پیشرانه در پشت چراغ‌، موجب می گردد تا مصرف سوخت خودرو تا حد چشم گیری کاهش یابد.
 

برگرفته از
The CLS Coupe
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه