تصویب قوانین جدید در بخش موسیقی مراسم اسکار

نویسنده:

۰۶:۴۹:۱۶

 

به گفته این آکادمی، اعضای این آکادمی از این به پس به هیچ عنوان نمی‌توانند با رأی دهنگان تماس بگیرند تا آهنگ خود را برای نامزدی در این مراسم تبلیغ کنند. همچنین اعضا حق شرکت در اجرای زنده آهنگ‌های واجد شرایط را نخواهند داشت، مگر اینکه این اجرا جزئی از یک برنامه تلویزیونی باشد.

این تصمیم در پی این گرفته شده که مشخص شد در مراسم اسکار امسال یکی از آهنگسازان با رأی دهنگان این مراسم تماس گرفته تا آهنگ رد صلاحیت شده او را دوباره بررسی کنند.

آهنگ Alone Yet Not Alone از یکی فیلم‌های مستقل Christian-faith، در کمال تعجب بسیاری با وجود آهنگ‌هایی با کیفیت بالاتر جزو نامزدهای دریافت جایزه معرفی شد. کمی بعد مشخص شد که بروس براتون-یکی از مسئولین قبلی آکادمی و یکی از اعضای کمیته اجرایی اسکار- به حدود حداقل 70 نفر از 240 نفر از اعضای بخش موسیقی آکادمی با ای-میل در تماس بوده و از آن ها درخواست کرده تا آهنگش را در لیست نامزدهای این جایزه قرار دهند. براتون انجام هرگونه کار خلافی را رد کرده و گفته است که فقط از رد شدن آهنگش احساس ناامیدی می‌کرده است.

در انتها در مراسم اسکار امسال فقط 4 آهنگ برای رقابت در بخش آهنگ اورجینال باقی ماندند و جایزه از آن آهنگ Let it Go از انیمیشن Frozen شد.

دومین قانون در پی آن تصویب شد که قبل از برگزاری مراسم امسال، بسیاری از آهنگ‌ها-از جمله Let it Go با اجرای ایندینا منزل و Happy با اجرای فرل ویلیامز-در بسیاری از کنسرت‌ها و مراسم مختلف اجرا شدند تا توجه داوران را به خود جلب کنند.

مراسم اسکار بعدی در روز 22 فوریه 2015 در Dolby Theatre شهر لس آنجلس برگزار می‌شود.

پریا پورمند

برگرفته از
مراسم اسکار
لینک کوتاه
برچسب ها